Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Przygotowanie mieszkania przy zmianie lokatorów

remont mieszkania

dolgachov/bigstockphoto.com

Zmiana lokatorów wymaga od właściciela nieruchomości odpowiedniego przygotowania lokalu na kolejnych najemców. Rynek mieszkań na wynajem rozwija się coraz bardziej, a potrzeby wynajmujących są coraz mocniej sprecyzowane. Chcąc jak najlepiej przygotować nieruchomość na wynajem, należy przede wszystkim określić potencjalny „target” a co się z tym wiąże potrzeby wynajmujących. Inaczej będzie wyglądało przygotowanie lokalu mieszkalnego dla studentów, inne potrzeby posiada rodzina z małym dzieckiem.

Home staging – tak wynajmiesz mieszkanie

W Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej istnieje zjawisko Home Staging. Jest to profesjonalna usługa przygotowywania lokali do sprzedaży. Pokazuje ona jak duży wpływ na zainteresowanie kupujących/wynajmujących ma wygląd (w tym wystrój) nieruchomości. Dlatego przygotowując mieszkanie na kolejnych lokatorów warto dokonać niezbędnych napraw, które umożliwiają pełne korzystanie z wynajmowanej nieruchomości. Warto również odświeżyć lokal i pomalować ściany. (Dobrze sprawdza się kolor biały, który dodatkowo nadaje mieszkaniu świeżego wyglądu.) Niezbędne również wydaje się dopilnowanie wyposażenia pod względem sprawności i czystości. Przygotowując mieszkanie dla kolejnych lokatorów, należy pousuwać wszelkie pozostałości po poprzednich wynajmujących. Warto trzymać się zasady neutralności. Kluczowe wydaje się posprzątanie mieszkania, ponieważ czystość (w tym zapach) w dużym stopniu wpływa na efekt pierwszego wrażenia. Ważna w tej kwestii jest również odpowiednia aranżacja przestrzeni. Lokale zastawione meblami i bibelotami wpływają przytłaczjąco na potencjalnych najemców. Miejsce, w którym chce się przebywać to takie, które sprawia wrażenie przestronnego. Ograniczenie mebli do minimum buduje właśnie taki klimat (www.jakkupowacmieszkania.pl).

Przygotowane mieszkanie to nie wszystko. Warto również zadbać o wykonanie odpowiednich zdjęć i zachęcający opis, a także samą atmosferę podczas prezentacji lokalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.