Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Mieszkanie zgodnie z zasadami feng shui

feng shui

Franck Boston/bigstockphoto.com

Dom to miejsce, w którym poszukuje się przeważnie spokoju i równowagi. Oprócz czynników psychologicznych określających jego mieszkańców, ważna jest również odpowiednia aranżacja przestrzeni, aby każdy czuł się dobrze we własnym M.

Zasady feng shui nawiązują do równowagi, wzajemnego przenikania się i uzupełniania energii. Takie połączenie tworzy doskonałą aurę i nawiązuje do harmonii w otaczającej przestrzeni. Okazuje się, że rozmieszczenie przedmiotów w mieszkaniu, a także odpowiednie zarządzanie „ich energią” wpływa na samopoczucie mieszkańców.

Urządzając mieszkanie w oparciu o zasady feng shui warto pamiętać o kilku zasadach, które stanowią wypadkową mieszkania w określonej przestrzeni. Przede wszystkim należy zadbać o czyste okna, ponieważ to właśnie one stanowią „oczy” naszego domu. Drzwi z kolei, powinny być solidne i posiadać czytelną tabliczkę z numerem. Ponadto schludna wycieraczka, działający dzwonek to „wrota” dla szczęścia i pomyślności, stąd też poświęcona im uwaga wydaje się być pełni uzasadniona.

Przez drzwi wpływa do mieszkania energia chi. Umieszczenie naprzeciwko drzwi lustra sprawi, że energia ta odbije się od niego. Zamiast rozprzestrzeniać się równomiernie po całym mieszkaniu zostanie od razu z niego wypchnięta.

Nawiązując do luster w mieszkaniu, warto wspomnieć, że energetyzują one bardzo wnętrza. Umieszczenie lustra w sypialni, która stanowi przestrzeń do odpoczynku i relaksu, może zaburzyć przepływ energii. Szczególnie niekorzystne jest umieszczenie lustra w taki sposób, że leżąc w lustrze widać swoje odbicie. W takiej sytuacji zasady feng shui zalecają zakrywanie na noc powierzchni lustra.

Systematyczne dbanie o porządek w mieszkaniu, pozwala ustrzec się przed bałaganem. Ponieważ pierwszą zasadą feng shui jest porządek i harmonia, warto zadbać o równowagę nie tylko tego co widać na zewnątrz, ale również wewnątrz szaf, szuflad i komód. Podobnie rzecz ma się z gromadzeniem starych, zepsutych rzeczy. Feng shui radzi, aby popsute przedmioty od razy naprawić, zamiast odkładania ich na później. Chowanie zepsutych rzeczy z przeznaczeniem do późniejszej naprawy, hamuje przepływ dobrej energii. Należy pozbywać się niepotrzebnych rzeczy. Nie ważne czy są to stare pamiątki, czy niepotrzebne graty. Takie rzeczy nie powinny znajdować się w domu. Urządzając mieszkanie należy pamiętać o odpowiednim wyborze półek, na których znajdują się różne bibeloty. Powinny mieć zamkniętą formę zamiast otwartej.

Okazuje się, że zasuszone kwiaty, jak i uschnięte, nieodpowiednio pielęgnowane rośliny niekorzystnie wpływają na energię. Dlatego też, aby wnętrze mieszkania przepełnione były pozytywnymi fluidami należy dbać o kwiaty.

Czasami zdarza się w domu cieknący kran i kapiąca woda. Zgodnie z feng shui oznacza to uciekające bogactwo, stąd też dbając o zasobność własnych portfeli (dosłownie i w przenośni) warto sprawdzać szczelność instalacji hydraulicznej. Zamykanie klapy sedesu również ma znaczenie w przepływanie energetycznym mieszkania. Okazuj się, że nie tylko względy higieniczne skłaniają do zamykania klapy sedesu. W symbolicznym znaczeniu otwarta klapa sedesy (podobnie jak otwarte odpływy wanny, czy umywalki) pochłania pozytywną energię, a także sprzyja „uciekaniu” przez nią pieniądze.

Przedmioty codziennego użytku tj. szczotki, czy też noże również powinny znajdować się w odpowiednich miejscach mieszkania. Inne ich przechowywanie może przynieść do domu złe feng shui. Szczotki i miotły powinny być zawsze schowane, poza zasięgiem oka, podobnie jak noże. Ostre przedmioty, jak mówi zasada feng shui nie powinny być eksponowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.