Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Malownik (Katowice)

Na katowickim Podlesiu powstanie kameralne osiedle z wygodnymi mieszkaniami, które zapewnią spokój, kontakt z naturą i jednocześnie łatwy dojazd do centrum Katowic oraz okolicznych miast. W zaledwie kwadrans samochodem będzie można dojechać do Gliwic, Tychów oraz Mikołowa. Budowane mieszkania skierowane są przede wszystkim do młodych małżeństw, które poszukują nowoczesnego i atrakcyjnego miejsca do osiedlenia się na stałe. Na osiedlu Malownik zamieszkać będzie można już na początku 2020 roku.

Realizacja inwestycji podzielona jest na dwa etapy. Najpierw powstanie pierwszy budynku, który oferować będzie komfortowe apartamenty. W sumie wybudowanych zostanie pięć budynków, które łącznie zapewnią 108 mieszkań. Metraż będzie różnorodny od 45 do niemal 90 metrów kwadratowych, by każdy mógł wybrać nieruchomość optymalną na siebie. Najmniejsze będą liczyć dwa pokoje, największe – cztery. Każde mieszkanie posiadać będzie balkon lub loggie, a na parterze przewidziano przydomowe ogródki. W projekcie przewidziano też garaże i miejsce postojowe. Ciche windy, monitoring i system smart home zapewnią wygodę oraz bezpieczeństwo. Lokatorzy zdalnie będą mogli sterować oświetleniem i temperaturą w mieszkaniu.

Dogodne położenie osiedla Malownik z pewnością jest dużym atutem inwestycji. W pobliżu znajdują się różne sklepy, restauracje, szkoły, przedszkola, żłobki oraz przychodnia. Nie brakuje też malowniczych terenów zielonych do rekreacji na świeżym powietrzu. A niecałe 2 kilometry jest do Centrum Sportowego Bażantowo, gdzie dostępny jest klub fitness, korty squasha oraz boiska do gry. Ponadto w kilka minut można dojść do przystanku komunikacji miejskiej, by dojechać do centrum miasta. Niemniej wykonawca inwestycji przewidział też na terenie osiedla place zbaw dla najmłodszych, deptak, ścieżki spacerowe oraz przestronne ławeczki.

Osiedle Malownik wyróżnia również dbałość o szczegóły. Wykonawcą projektu jest deweloper New Construction Concept, który zamierza stworzyć apartamenty dla wymagających klientów. Energooszczędne okna gwarantują niższe rachunki i optymalną temperaturę w domu. Wszystkie mieszkania podłączone są do centralnego ogrzewanie gazowego z indywidualnym opomiarowaniem, a specjalna wentylacja mechaniczna oraz filtry antysmogowe mają dbać o jakość powietrza w pomieszczeniach. Na Śląsku to stale duży problem. Prosta biała bryła i duże okna oraz subtelne elementy z drewna stworzą bardzo ciekawą aranżację na zewnątrz. Autorem projektu architektonicznego jest biuro Wojciecha Wojciechowskiego, które od lat zajmuje się tego typu osiedlami mieszkalnymi. Inwestycja ma być gotowa już w marcu 2020 roku. Pierwsze apartamenty trafiły już do sprzedaży. Cena za metr rozpoczyna się od 5 tys. złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.