remont mieszkania
dolgachov/bigstockphoto.com

Zakup mieszkania w stanie deweloperskim wiąże się z koniecznością remontu. Wiele firm deweloperskich w swojej ofercie posiada wariant „wykończenia pod klucz”. Można zdecydować się na profesjonalną ekipę remontową lub podjąć wyzwanie przeprowadzenia remontu na własną rękę. Każda z opcji ma swoje plusy jak i minusy.

Biorąc pod uwagę koszty najtańszą wersją jest samodzielne wykończenie mieszkania. Okazuje się, że w tym przypadku średnia cena za metr kwadratowy wykończonej nieruchomości wynosi od 300 do 700 złotych (razem z materiałami budowlanymi). Konkretne koszty uzależnione są od standardu, wielkości mieszkania, a także liczby pomieszczeń. Średnio cena za samodzielne wykończenie 50 metrowego mieszkania waha się od 15 do 35 tysięcy złotych. Materiały nie powinny kosztować więcej niż 19 tysięcy złotych – dane Home Broker.

Do wykończenia mieszkania można zaangażować ekipę remontowa, która wykona wszystkie prace, bądź zdecydować się na poszczególnych fachowców. Przygotowanie 50 – o metrowego mieszkania przez konkretnych fachowców wynosi ok. 30 tysięcy złotych, przy wynajęciu ekipy, która współpracuje z marketami budowlanymi można wynegocjować cenę ok. 500 złotych za metr kwadratowy nieruchomości. Jeśli projekt aranżacji wnętrza jest nietypowy cena może osiągnąć wartość nawet 1300 złotych.

Wykończenie mieszkania „pod klucz” najczęściej oscyluje wokół 700-800 złotych za metr kwadratowy. Cena uzależniona jest od rodzaju projektu, a także jakości wykorzystywanych materiałów.

Decydując się na samodzielne wykończenie mieszkania, należy mieć świadomość czasu potrzebnego na odpowiednie przygotowanie nieruchomości. Korzystanie z opcji dewelopera, a także profesjonalnej ekipy remontowej zawsze pozwala skraca czas oczekiwania na wprowadzenie do nowego M. Średni czas oddania mieszkania wynosi ok. 1.5 miesiąca.

Warto pamiętać, że w przypadku samodzielnego remontowania mieszkania nie ma żadnych gwarancji montowanych elementów. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku fachowców, którzy najczęściej posiadają umowy ze sklepami z artykułami budowlanymi, gdzie gwarancja jest już standardem i obejmuje okres co najmniej 12 miesięcy. Podobnie w sytuacji mieszkania „pod klucz”.

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać