Wynajem mieszkań

Przeprowadzka – samemu czy wynająć firmę?

Przeprowadzka to stresujące zadanie, które wiąże się z wieloma obowiązkami i zajmuje sporo czasu. Samo szukanie nowego lokum i decyzje z tym związane mogą spędzić sen z powiek. Fizyczne przeniesienie swojego dobytku w inne miejsce może być jednak etapem trudniejszym niż nam się wydaje, szczególnie jeśli długo pozostawaliśmy w jednym mieszkaniu lub mamy tendencję do gromadzenia rzeczy. Kiedy warto poprosić o pomoc fachowców a z czym poradzimy sobie w czasie przeprowadzki sami? Oczywiście każda z tych kwestii jest indywidualna, ale są też pewne ogólne zasady.

Najważniejszy jest plan

Jeśli na przeprowadzkę przeznaczymy odpowiednią ilość czasu i nie zgubimy się w chaosie, z wieloma rzeczami znakomicie poradzimy sobie sami. Większość osób samodzielnie pakuje swoje rzeczy, a firmę przeprowadzkową wynajmuje tylko do ich przewiezienia. Jeśli zadanie to nas nie przerasta, warto samodzielnie spakować przedmioty, najlepiej łącząc je pod kątem konkretnych pomieszczeń. Niech ubrania będą oznaczone i spakowane możliwe razem, podobnie z pościelą czy wyposażeniem kuchni. Im mniej bałaganu wśród zapakowanych rzeczy, tym łatwiej będzie je ułożyć w nowej przestrzeni.

Oczywiście firmy przeprowadzkowe, szczególnie te działające w dużych miastach, mają w swojej ofercie kompleksowe usługi polegające na pakowaniu i przewiezieniu wszystkich mebli i przedmiotów. Można im zlecić również posprzątanie zarówno nowego, jak i starego lokum. Nie musimy korzystać ze wszystkich tych usług, ale niektóre mogą okazać się bardzo przydatne. Specjaliści mogą pomóc nam szybko uporać się z opróżnieniem piwnicy poddasza lub podwórka. Pomogą spakować wiele rzeczy i ułatwią logistycznie cały proces. Ich podejście do klienta jest zwykle bardzo indywidualne. Warto więc pytać o usługi, które mogą nam pomóc.

Aby dobrze ocenić, z czym poradzimy sobie sami, a w czym potrzebne jest wsparcie, niezbędny jest plan. Czasem okoliczności życiowe dają na przeprowadzkę niewiele czasu i wtedy trzeba działać spontanicznie. Jeśli jednak mamy czas, to wykorzystajmy go mądrze i podzielmy pracę na konkretne etapy. Jak wspominaliśmy warto pakować razem rzeczy z jednej przestrzeni. Warto też dać sobie chwilę na posprzątanie opróżnionego mieszkania. Warto o tym pamiętać również wtedy, gdy nowe lokum potrzebuje przygotowania. Pośpiech w tych okolicznościach będzie nas tylko stresował.

Mimo coraz szerszego wachlarza usług firmy przeprowadzkowe wciąż najczęściej zajmują się znoszeniem naszych mebli, książek czy ubrań i przewożeniem ich w nowe miejsce. Zadania te powierzamy fachowcom, ponieważ wymagają siły i najczęściej są pracochłonne. Przy odpowiedniej ilości czasu nawet osoby starsze poradzą sobie z innymi etapami przeprowadzki. Za samodzielnym pakowaniem przemawia też fakt, że właściciel najlepiej zadba o swoje mienie. Nie oznacza to oczywiście, że pracownicy firm przeprowadzkowych obchodzą się z cudzymi przedmiotami nieostrożnie, jednak tymi najdelikatniejszymi warto zaopiekować się osobiście. Szczególnie jeśli mają dla nas wartość sentymentalną.

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać