Nowe inwestycje mieszkaniowe

Nowy Port (Bydgoszcz)

Najnowsza bydgoska inwestycja powstanie w rejonie ulic Focha, Marcinkowskiego, Obrońców Bydgoszczy i Warmińskiego. Jej realizacją zajmuje się firma AWZ Deweloper i zamierza ukończyć cały projekt w kilkanaście miesięcy. Prezentacja ciekawej koncepcji odbyła się na specjalnej gali, podczas której po raz pierwszy zdradzono jak będzie wyglądać kompleks Nowy Port.

Prezentacja w iście amerykańskim stylu była powiązana z obchodami 20-lecia firmy AWZ Deweloper. Przedsiębiorstwo zamierza kontynuować swoją działalność w coraz bardziej spektakularnym stylu. Dlatego na działce o powierzchni dwóch hektarów powstanie bardzo nowoczesny obiekt. Za projekt architektoniczny odpowiada warszawska pracownia BBGK Architekci, która zaproponowała budowle nawiązujące do historii żeglugi na rzece Brda. Stąd też nazwa inwestycji – Nowy Port. Ważną częścią całej koncepcji jest małą architekturą i tereny zielone, którymi zajmować się będzie firma RS Architektura Krajobrazu.

Budynek główny ma być ponadczasowo modny i funkcjonalny. Jednym z elementów, które mają przyciągać uwagę mieszkańców Bydgoszczy jest kaskadowe zagospodarowanie bulwarów Brdy. Dzięki temu nowe obiekty doskonale połączą się z designem Opery Nova. Przy współpracy z najlepszymi architektami krajobrazu w kraju ma powstać pełne zieleni centrum do zamieszkania oraz spotkań i biznesu. Wielofunkcyjność Nowego Port to kolejny atut tej inwestycji. Projekt budowlany przewiduje poza budową mieszkań, również realizację lokali handlowych i usługowych, by zapewnić mieszkańcom kompleksowe warunki do życia.

Dostępności do głównych tras komunikacyjnych ułatwi poruszanie się po całym mieście. A za sprawą dostępności do ścieżek rowerowych i tras spacerowych będzie można aktywnie korzystać z uroków okolicy. Inwestor planuje również działania, które mają wpłynąć na ożywienie nadrzecznych bulwarów. Twierdzi, iż powstanie w tym miejscu nowych restauracji i kawiarnia to tylko kwestia czasu. Mieszkańcy Bydgoszczy właśnie tutaj będą miło spędzać czas nad wodą. Rejon ten niegdyś był bardzo popularny ze względu na fabryki, które tu działały. Ich pozostałości mają zostać odrestaurowane i odpowiednio wkomponowane w nową zabudowę.

W pierwszym etapie budowy inwestor planuje przygotowanie dwóch wysokich budynków, gdzie powstaną komfortowe lokale mieszkalne. Najbardziej prestiżowe mieszkania dostępne będą natomiast w trzech najwyższych budynkach. W sprzedaży mają być bardzo ekskluzywne, dwukondygnacyjne penthouse’y. Największy o powierzchni 315 mkw oferować będzie ogromny taras i przepiękny widok na całą Bydgoszcz. W sumie powstanie około 700 różnorodnych metrażowe mieszkań, z okien których będzie można podziewać cudowny krajobrazy okolicznych terenów. Kompleks budowany będzie z materiałów najwyższej jakości, głownie prefabrykowanego betonu, kamienia, szkoła i drewna. Pierwsze budynki gotowa mają być już w 2022 roku.

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać