Nowe inwestycje mieszkaniowe

Mieszkania czynszowe w Żorach (Żory)

Mieszkańcy Żor wyczekują na nową inwestycje mieszkaniową, która zaopatrzy miasto w prawie 400 nowych lokali mieszkalnych w ofercie czynszowej. Z mieszkań czynszowych będą mogły skorzystać rodziny w najtrudniejsze sytuacji materialnej. Inwestycja realizowana jest w rejonie Alei Zjednoczonej Europy. Jej koszt szacuje się na około 100 mln zł. Wykonawca inwestycji zostanie wybrany na drodze przetargu, dlatego data ukończenia budowy nie jest zanana, ale należy spodziewać się, że pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do nowych lokali najprawdopodobniej w 2025 roku.

Nowe osiedle składać się będzie z dwóch kilkupiętrowych budynków wielorodzinnych, w których łącznie powstanie aż 398 mieszkań. Atrakcyjne usytuowanie przy Alei Zjednoczonej Europy, gdzie w bliskiej odległości znajdują się sklepy, placówki medyczne, szkoły oraz przedszkola stanowić będzie duży atut nowego osiedla. To już kolejna inwestycja budowlana w Żorach skupiona na mieszkaniach czynszowych, realizowana w ramach programu “Z Przyszłością w Żorach!”. Wcześniej wybudowano kilka budynków mieszkalnych na Osiedlu Pawlikowskiego. Do przetargu ogłoszonego przez Zakłady Techniki Komunalnej zgłosiły się dwie firmy, z których zostanie wybrany wykonawca.

Przedsiębiorstwo budowlane Dombud z Katowic zamierza wybudować osiedle za 72 mln zł, czyli za znacznie mniej niż szacunkowa kwota wynosząca 101,2 mln zł. Wyższą stawkę zaproponowało natomiast konsorcjum firm Inżbud i Feniks – 104,2 mln zł. Projekt przewiduje budowę kilkupiętrowych bloków z podziemnymi halami garażowymi oraz przygotowanie osiedlowej infrastruktury. Wykonawca inwestycji wybudować będzie również musiał drogi dojazdowe dla mieszkańców, chodniki, ścieżki rowerowe, siedem parkingów zewnętrznych, specjalne wiaty śmietnikowe oraz kreatywne place zabaw dla najmłodszych mieszkańców.

Spodziewać się można, że aranżacja bloków nie będzie zbytnio odbiegać od poprzednich projektów, gdzie zdecydowano się na prostą bryłę, jasne barwy, drewniane dodatki oraz przestronne balkony. Zgodnie z informacjami ogłoszonymi w przetargu nowe osiedle w Żorach ma być oddane do użytku przed 31 stycznia 2025 roku. Chętnych na mieszkaniach czynszowe nie brakuje i nadal jest ich więcej niż dostępnych lokali mieszkalnych. W ostatnich latach przydział na nowe mieszkanie odbywał się na drodze losowania. Nie jest wykluczone, że tak samo będzie i w tym przypadku. Niemniej władze miasta zapowiadają chęć kontynuowania programu “Z przyszłością w Żorach!”, aby w kolejnych latach realizować następne inwestycje mieszkaniowe tego typu.

INFORMACJE:

Nazwa: mieszkania czynszowe w ramach programu “Z przyszłością w Żorach”

Miejscowość: Żory

Dzielnica / Ulica: Aleja Zjednoczonej Europy

Termin oddania: 2025

Deweloper: Dombud

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać