nowoczesne mieszkanie
yampi/bigstockphoto.com

Podjęcie decyzji o aranżacji kuchni stanowi ważny moment w planowaniu wnętrza całego mieszkania. Meble kuchenne to ważny aspekt urządzania, w szczególności jeśli planujemy otwartą przestrzeń i połączenie strefy gotowania z salonową.

Meble kuchenne można skomponować z gotowych elementów. Można również zaprojektować meble typowo pod wymiar i preferencje właścicieli. Standardowe zestawy kuchenne są dużo tańsze niż indywidualny projekt mebli kuchennych. Na ogólny koszt wpływa również rodzaj materiału, z jakiego wykonywane są meble. Drewniane ekspozycje są droższe niż te wykonane z płyty.

Wybierając meble kuchenne w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę przestrzeń na kuchnię. Istotny jest również jest styl zabudowy, a także budżet przeznaczony na realizację kuchennego wnętrza. Rozmieszczenie gniazdek (do wszelkich sprzętów AGD), przyłącze kanalizacyjne i wodne (do zlewu i zmywarki), czy instalacja gazowa (płyta grzejna) w znacznym stopniu wpływają na wygląd i rozmieszczenie mebli kuchennych i innych sprzętów. Dobry rozstaw szafek względem sprzętów kuchennych powinien opierać się na swobodzie komunikacyjnej we wnętrzu, co wpływa na ogólną ergonomię i szybkość wykonywanych czynności.

Oprócz mebli ważnym elementem kuchni jest blat roboczy pełniący funkcję użytkową i estetyczną. Decydując się na wybór określonego blatu warto przeanalizować dwa kryteria: jego odporność i trwałość, które zależą od materiału. Najczęściej wykorzystywany jest laminat, drewno, konglomerat, stal, czy nawet kamień – wszystko w zależności od charakteru kuchni i preferencji mieszkańców.

1 komentarz
  1. hanadesign 7 lat temu
    Odpowiedz

    Mi najbardziej podobają się te nowoczesne 😉

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać