Nowe inwestycje mieszkaniowe

Diasfera Łódzka (Łódź)

Łódź od lat zmienia swoje architektoniczne oblicze, realizując kolejne inwestycje budowlane w ciekawym stylu. Najnowszy projekt przygotuje spółka Duda Developement. Już niebawem mają rozpocząć się pierwszej prace budowlane nowego osiedle, jakie ma wzbogacić okolice ul. Orlej. Ciekawe budynki uatrakcyjnią krajobraz centrum miasta i jednocześnie zapewnią prawie 400 nowych, komfortowych mieszkań dla osób, które zdecydują się na stałe osiedlić w Łodzi.

Firma deweloperska z Wielkopolski wybuduje aż siedem wielopiętrowych budynków, w których powstaną komfortowe mieszkania o różnej powierzchni. Inwestycja ma stanowić wydłużanie ul. Orlej oraz być połączeniem ul. Kilińskiego z ulicą Targową. Kompleks nowoczesnych budynków nazywać się będzie Diasfera Łódzka. Bardzo silne nawiązanie do charakterystycznej zabudowy Łodzi ma od razu przywodzić na myśl łódzkie kamienice.

Inwestycja podzielona została na dwa etapy. Pierwszy przewiduje wybudowanie czterech budynków od ulicy Targowej. Mają być one gotowe na początku 2020 roku. W ten sposób Łódź szybko zyska aż 184 mieszkań o powierzchni od 25 do 81 metrów kwadratowych. Lokatorzy nowego osiedle do dyspozycji będą mieć również komórki lokatorskie oraz jednopoziomową podziemną halę garażową na 84 samochody. Równolegle mają być prowadzone prace renowacyjne w jednym z obiektów pofabrycznych, który został wpisany do rejestru zabytków. Atrakcyjny budynek położony jest na terenie inwestycji i po odrestaurowaniu oferować będzie 30 nowoczesnych lokali mieszkalnych.

Drugi etap tworzenie Diasfery Łódzkiej realizowany ma być w latach 2021-2022. Wówczas przy nowej ulicy, która najprawdopodobniej nazywać się będzie Nową Orlą, będą budowane trzy kolejne budynki. Taki podział jest konieczny ze względu na formalności związane z budową nowej ulicy przez miasto. W drugim etapie powstanie około 200 mieszkań oraz lokale użytkowe, które zostaną zaadaptowane na niewielkie sklepy i restauracje. Kompleksowość całej inwestycji ma zagwarantować duże zainteresowanie społeczne i łatwość sprzedaży nowych mieszkań w tym rejonie stolicy województwa łódzkiego.

Stylowe oraz minimalistyczne obiekty mieszkalne, przypominające wiekowe kamienice z pewnością będą zwracać uwagę. Za projekt architektoniczny Diasfery odpowiada jeden z laureatów miejskiej konkursu architektonicznego – Marcin Sztajerowski. Współczesna wersja kamienicy zdominowana jest przez subtelne kolory, głównie biel i popiel oraz wysokie okna. Każde mieszkanie posiada balkon, a w obrębie budynków funkcjonują place zabaw dla dzieci oraz parki z mnóstwem zieleni do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Taki kierunek rewitalizacji centrum Łodzi wspierany jest przez urząd miasta, który chce, by nowoczesność zagościła w mieści, ale jednocześnie nie burzyła unikatowego klimatu miasta. Diasfera Łódzka ma być przykładem połączenia współczesności z dziedzictwem kulturowym.

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać