Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Sielec Renarda (Sosnowiec)

Nowa inwestycja mieszkaniowa powstaje przy ul. Skautów w Sosnowcu. Osiedle o nazwie Sielec Renarda nawiązuje do historii miasta i osoby hrabiego Andrzeja Renarda. Za koncepcję architektoniczną projektu odpowiada Grupa Verso, a za realizację sosnowiecka spółka osiedle Browarna. Pierwszy etap osiedla ma być gotowy w drugim kwartale 2022 roku. Chętnych na zakup nowych mieszkań w prestiżowym miejscu nie brakuje.

Cały kompleks składać się będzie z czterech budynkach, w których powstanie ponad 200 komfortowych mieszkań. Wszystkie budynki posiadać będą podziemną halę garażową, aby zapewnić lokatorom swobodnym dostęp do miejsc parkingowych. Do dyspozycji mieszkańców będą też komórki lokatorskie oraz specjalne pomieszczenia do przechowywania wózków dziecięcych lub rowerów. Budynki wyposażone będą w windy oraz panoramiczne okna.

Pierwszy budynek osiedla Sielec Renarda liczyć będzie pięć pięter. Dostępne w nim będą lokale mieszkalne o powierzchniach od 43 do 85 metrów kwadratowych oraz pięć lokali usługowych na parterze. W pozostałych budynkach zaplanowano parterowe mieszkania z modnymi ogródkami. Nieruchomość na ostatniej kondygnacji wyposażone będą w przestronne tarasy, a w pozostałych mieszkaniach dostępne będą loggie i balkony, co pozwoli na podziwianie pięknej okolicy tej części Sosnowca.

Nowoczesne osiedle posiadać będzie również wyjątkową oprawę historyczną w postaci wystawy w formie małej architektury, którą będzie można oglądać na osiedlu. Ponadto zadbano o właściwe nazewnictwo budynków, za które odpowiadał sosnowiczanin profesor Jacek Rykała. Pierwszy budynek nazywać się będzie Renard. Kolejne dwa otrzymała imiona, które nawiązują do pierwszych lokalnych kopalń: Nadzieja Ludwika i Fanny. Natomiast czwarty budynek będzie nosił nazwę Katarzyna, czyli tak samo jak nazywa się pobliska huta.

To ścisłe powiązanie z historią i kulturą Sosnowca będzie też widoczne w wyglądzie budynków. Biała elewacja, prosta bryła i dużo dodatków w postaci charakterystycznej czerwonej cegły ma przywodzić na myśl fabryczny aspekt miasta, dzięki któremu miasto mogło się rozwijać. Od dłuższego czasu w planach magistratu jest stworzenie bulwaru nad Przemszą, czyli też obok nowego osiedla, co dodatkowo wzmocni atrakcyjność inwestycji i pozwoli zwiększyć zainteresowanie tą dzielnicą Sosnowca. Wykonawca podkreśla, że osiedle Sielec Renarda będzie kompleksem o podwyższonym standardzie, dlatego ceny nieruchomości będą wyższe od średniej. Za metr kwadratowy nieruchomości trzeba bowiem zapłacić od 5,8 do 7,5 tys. złotych.

INFORMACJE:

Nazwa: Sielec Renarda

Miejscowość: Sosnowiec

Dzielnica / Ulica: ul. Skautów

Termin oddania: II kwartał 2022 roku

Deweloper: PBO Śląsk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.