Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Kępa Parnicka (Szczecin)

Na myśl mają przywodzić statki przypływające do portu. Nietypowe budynki mieszkalne budowane są w Szczecinie, gdzie od dłuższego czasu mówi się o wyjątkowej, spektakularnej inwestycji. Osiedle ma bowiem stać się wizytówką miasta i jednym z najpiękniejszych miejsc w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Pozwolenie na budowę na Kępie Parnickiej zostało już wydane, wkrótce maja rozpocząć się prace, które potrwają niecałe dwa lata. Za realizację inwestycji odpowiada firma Siemaszko.

Bulwar na jednej z wysp Międzyodrza nieopodal Dworca Głównego w Szczecinie zyska nie tylko osiedle mieszkalne, ale również liczne lokale usługowe i gastronomiczne. Bulwar ma tętnić życiem przez cały rok. Specjalna przystań dla jachtów, turystycznych łódek oraz kajaków ma pobudzić turystykę w tej części miasta. Co ważne, większość osób zobaczy tę atrakcyjną strefę zaraz po wyjściu z dworca. Taki widok będzie przyjemny powitaniem w Szczecinie. Prężnie rozwijające się miasto, ze względu na bliskość niemieckiej granicy, stanowi częsty punkt wizyt zachodnich sąsiadów, którzy coraz śmielej inwestują w polską branżę nieruchomości. Nowe mieszkania w Szczecinie mogą okazać się dla nich bardzo intratne.

Osiedle mieszkalne oferować będzie ponad 12 tys. metrów kwadratowych. Budynki powstaną między ul. Heyki, Składową i Bulwarem Elbląskim. Łącznie zaplanowano około 500 mieszkań. Najpierw wybudowane zostaną te budynki najbliżej brzegu, z okien których będzie można podziwiać wspinały szczeciński krajobraz. Aż 246 lokali mieszkalnych o powierzchni od 30 do prawie 100 mkw spełnią oczekiwania bardzo różnych grup klientów. Wykonawca inwestycji zaplanował podziemną oraz parterową halę garażową, dzięki temu każde mieszkanie posiadać będzie swoje miejsce parkingowe.

Dużą zaletą nowej inwestycji jest aranżacja. Kaskadowa zabudowa, liczne przeszklenia oraz przestronne tarasy pozwolą cieszyć się z widoków i przestrzeni w nowym mieszkaniu. Wykonawca zamierza uwypuklić wszelki walory inwestycji, by stała się ona popularnym miejscem wśród mieszkańców Szczecina. Zainteresowanie mieszkaniami już teraz jest duże, jednak na pierwsze klucze trzeba będzie poszukać kilkanaście miesięcy. Wszystkie lokale sprzedawane będą w stanie deweloperskim, by przyszły właściciel aranżował wnętrza wedle własnych potrzeb i upodobań.

Inwestycja ma wielkomiejski styl, ale nie traci na cennej przytulności. Takie warunki mają zbudować społeczność między mieszkańcami. Przyczynić się do tego ma też część wspólna do aktywności na świeżym powietrzu oraz liczne ścieżki i deptak do przyjemnych spacerów. Z głównego deptaku będą mogli korzystać wszyscy, nie tylko mieszkańcy nowych apartamentów. Dostępne tu będą liczne lokale usługowe i restauracje, gdzie będzie można miło spędzić czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.