Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Jak podnieść cenę wynajmowanego mieszkania?

barsik/bigstockphoto.com

Odpowiednie przygotowanie mieszkania pod wynajem pomoże szybko i sprawnie znaleźć klientów. A znalezienie ich wcale nie jest proste, gdyż rynek najmu nieruchomości jest obecnie bardzo konkurencyjny. Przed przystąpieniem do działań trzeba koniecznie zwiększyć atrakcyjność wynajmowanego lokum.

Dla potencjalnych klientów znaczenia ma cena, miejsce zamieszkania, ale także walory estetyczne wynajmowanego lokalu. Najczęściej jednak w podejmowaniu decyzji konsumenckich liczy się impuls i pierwsza myśl. Podstawą jest pierwsze wrażenie. Jeśli osoba wchodząca do mieszkania będzie zadowolona z tego, co zobaczy i poczuje się w nim dobrze, dużo szybciej zdecyduje się na wynajęcie go.

 

Home staging – sposób na podniesienie wartości mieszkania

Home staging” pochodzi z terminologii marketingowej i oznacza podjęcie określonych działań, które mają na celu zaprezentowanie mieszkania w taki sposób, aby było jak najbardziej atrakcyjne dla potencjalnych najemców. Łączy on w sobie sztukę urządzania wnętrz z technikami wykorzystywanymi w sprzedaży i marketingu. Dzięki niemu można dokonać wiele widocznych zmian w wystroju, przy jednoczesnym wykorzystaniu niewielkich środków finansowych.

Efektowne „doszlifowanie” mieszkania pod wynajem jest możliwe już dzięki zastosowaniu kilku podstawowych zasad. Można przy tym skorzystać z rad profesjonalistów, ale tak naprawdę każdy może zrobić to we własnym zakresie. Trzeba tylko postawić się w roli klienta i wyobrazić sobie z jego perspektywy, co chciałby zobaczyć i jak się poczuć.

Na początek należy gruntownie posprzątać mieszkanie, wprowadzić do niego ład przestrzenny i dobrze je przewietrzyć. Trzeba umyć okna, wypastować podłogi, wytrzeć wszystkie, nawet najmniejsze kurze, sprzątnąć niepotrzebne bibeloty z półek i pochować zbędne rzeczy do szaf. Dobrze także byłoby usunąć wszystkie przedmioty osobiste, takie jak pamiątki, zdjęcia czy osobiste dekoracje.

Warto także zadbać o szczegóły takie, jak przyjemny zapach i miła muzyka w tle. Dzięki temu wnętrze będzie bardziej przytulne i zachęcające. Stare, brudne i zatęchłe mieszkanie nie znajdzie szybko chętnego najemcy. Jeśli mieszkanie jest starsze, świeżości dodadzą mu świeżo pomalowane ściany. Warto postawić na jasne barwy, dzięki czemu stanie się czystsze i bardziej doświetlone. Należy także naprawić wszystkie drobne, ale widoczne usterki.

Kolejnym krokiem jest odpowiednie oświetlenie. W jasnym, widnym pomieszczeniu wnętrze wyda się większe. Można w tym celu operować kolorami, oświetleniem i światłem słonecznym.

Na koniec warto odświeżyć wnętrze poprzez odpowiednie ustawienie mebli, dywanów i większych elementów wystroju. Należy mieszkaniu nadać nowoczesny charakter. Przestronne pomieszczenia na pewno szybciej przyciągną uwagę potencjalnego klienta. Warto postawić na minimalizm. Aranżacja powinna być spójna i harmonijna. Nie może być jednak zbyt pusto. Najlepiej jest stworzyć jakiś punkt skupiający uwagę. Można w centralnym miejscu salonu postawić np. ładny stół lub kanapę, które mogą przyciągać wzrok. Dookoła warto dobudować resztę wystroju tak, aby nic nie musiało z sobą konkurować. Wszystkie elementy wystroju muszą wzajemnie się uzupełniać i tworzyć całość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.