lodowka
lodowka
VadimGuzhva/bigstockphoto.com

Decydując się na urządzenia kuchenne oprócz aspektów funkcjonalnych należy starannie przemyśleć efekt estetyczny, jaki chcemy uzyskać za ich pomocą. Można zdecydować się na zabudowanie wszystkich urządzeń, w taki sposób, że fronty zamaskują ich obecność. Można również w tradycyjny sposób wyeksponować je w przestrzeni kuchennej, aby odzwierciedlały typowy charakter pomieszczenia. Przy wyborze lodówki warto przeanalizować przede wszystkim funkcjonalność urządzenia. Nie bez znaczenia jest również jej funkcja estetyczna.

Kryteriami, które przede wszystkim należy kierować się przy wyborze lodówki są wielkość, rodzaj, hałas, przynależność do klasy energetycznej, a także rodzaj agregatu.

Wybór wielkości lodówki zdeterminowany jest liczebnością członków rodziny, a także częstotliwością robienia zakupów. Najczęściej dostępne lodówki są w wysokościach 1,8-2,0 metra, gdzie średnia szerokość sięga 60 centymetrów, a głębokość ok. 60-70 centymetrów. Kluczowym kryterium jest jednak rodzaj lodówki. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń np.: wolnostojących jednodrzwiowych, Side by Side, a także lodówki do zabudowy, bądź lodówko-zamrażalki. Wszystko w zależności od potrzeb użytkowników.

Klasy energetyczne (od A do G), które wynikają z dyrektywy Unii Europejskiej nr 94/2/E z dnia 21 stycznia 1994 r. stanowią również znaczący czynnik decydujący o wyborze lodówki. Z danych wynika, że najkorzystniejszy wariant daje klasa A, która jest gwarancją zużycia ok. 55 % standardowego zużycia energii. Każdy dodatkowy „+” zużywa ok. 10 % mniej energii (tniemykoszty.blogspot.com).

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać