Dawna siedziba Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej i Muzeum Fotografii zniknęła z mapy Bydgoszczy. Teren przy ul. Królowej Jadwigi zostanie wykorzystany pod budowę osiedle wielorodzinnego, którego budowa wkrótce się rozpocznie. Za jego realizację odpowiada firma Budlex, która szacuje ukończenie inwestycji w 2023 roku.

Osiedle Urzecze położone nad Brdą z pewnością będzie przyciągać klientów. W jego skład wejdą trzy budynki mieszkalne z dojściem do wody. Projekt kompleksu zostały opracowany przez warszawskiego architekta Mateusza Kluczka z pracowni Atelier Tektura. Cechuje go bardzo modny minimalizm oraz jasne barwy, które tworzą elegancki styl osiedla, przypominający nowoczesne kamienice. Mieszkania wyposażone są balkony, a liczne przeszklenia zapewniają dużo naturalnego światła. Na parterze budynków powstaną lokale handlowe i usługowe, aby mieszkańcy Osiedle Urzecze mieli wszystko pod ręką.

Dogodna lokalizacja osiedla gwarantuje ciszę i spokój oraz jednocześnie dostęp do niezbędnej miejskiej infrastruktury. Do centrum miasta są zaledwie 3 km, więc dojazd zajmuje kilka minut. Można też skorzystać z komunikacji miejskiej lub wybrać się na spacer. Ponadto w miejskich planach jest rozwój terenów nadrzecznych o nowe ścieżki pieszo-rowerowe. Ponadto w pobliżu znajduje się przystań kajakowa, dzięki której można wygodnie korzystać z różnych sportów wodnych.

Całe osiedle będzie wyposażone w specjalne rozwiązania usprawniające, m.in. podziemne wiaty śmietnikowe, całodobowy monitoring i strefę pocztową. Wjazd do garażu będzie podgrzewany, co jest niezwykle przydatne w okresie zimowym. Mieszkańców ucieszy też funkcja przywoływania windy z mieszkania, dzięki której będzie można zaoszczędzić sporo czasu. Wykonawca zadbał też o wykończenie holu, który będzie bardzo atrakcyjnie zaprojektowany, a delikatna muzyka i piękny aromat sprawią, że każdy lokator będzie mile witany po powrocie do domu.

Pierwsze mieszkanie z Osiedla Urzecze trafiły już do przedsprzedaży. W ofercie znajdują się wygodne apartamenty o różnej powierzchni, które można ciekawie zaaranżować. Mieszkania mają od 50 do 140 metrów kwadratowych, więc każdy znajdzie opcje dla siebie. Lokale na ostatnich piętrach dodatkową posiadają przestronne tarasy do dowolnej adaptacji. Kompleks powstaje pomiędzy ulicą Królowej Jadwigi a mostem Jagiełły, co oznacza, że jeden z osiedlowych budynków powstanie za mostem, tworząc unikatowy kompleks nad rzeką. Koszt za metr kwadratowy mieszkania oscyluje w graniach 6 tys. złotych, co stanowi atrakcyjną stawkę za nieruchomość w tej części Bydgoszczy.

INFORMACJE:

Nazwa: Osiedle Urzecze

Miejscowość: Bydgoszcz

Dzielnica / Ulica: Orunia Górna / ul. Królowej Jadwigi

Termin oddania: 2023

Deweloper: Budlex

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać