Nowe inwestycje mieszkaniowe

Osiedle Premium (Olsztyn)

osiedle Premium, Olsztyn

osiedle Premium, Olsztyn

Na terenie byłego poligonu, 4 km od centrum Olsztyna, przy ul. Krasickiego (Pieczewo), tuż za marketem Carrefour powstaje nowe osiedle. Osiedle Premium składać się będzie z ok. 21 bloków mieszkalnych wielorodzinnych 1- i 2-klatkowych. Bloki będą 5-kondygnacyjne – 4 kondygnacje nadziemne i 1 podziemna przeznaczona na halę garażową. Inwestycja realizowana będzie w siedmiu etapach i potrwa ok. 6 lat. Osiedle ma być gotowe w 2025 r. Budowa pierwszego etapu ruszyła w marcu 2019 r. i ma się zakończyć w II kwartale 2020 r.

W pierwszym etapie powstaną trzy budynki. Znajdą się w nich łącznie 104 mieszkania – w budynku A1 – 46 mieszkań, w budynku A2 – 12 mieszkań, a w budynki A3 – 46 mieszkań. Metraż mieszkań wahać się będzie od ok. 41 do 83 metrów kwadratowych. Lokale będą 2-pokojowe (o powierzchni od 41 do 47 m2 w cenie od 227 737 zł), 3-pokojowe (o powierzchniach od 51 do 65 m2 w cenie od 297 432 zł ) i 4-pokojowe (o powierzchniach od 72 do 83 m2 w cenie od 410 477 zł). Cena za metr kwadratowy wynosi od 5 590 zł do 6 407 zł. Do każdego mieszkania przynależeć będzie komórka lokatorska, taras, a w hali garażowej powstanie 46 miejsc postojowych. Dodatkowo teren osiedla będzie ogrodzony i monitorowany, a także zostaną zamontowane videodomofony, co da jego mieszkańcom poczucie jeszcze większego bezpieczeństwa. Osiedle Premium przystosowane będzie również dla osób niepełnosprawnych.

Głównym atutem powstającego osiedla jest doskonała lokalizacja. Osiedle Premium położone będzie w centrum w pełni rozwiniętego osiedla Pieczewo, a jednocześnie w bezpośrednim otoczeniu lasu. W pobliżu znajduje się również park oraz jezioro. Taka lokalizacja przypadnie do gustu osobom, które chcą odpocząć od miejskiego zgiełku, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z wszystkiego tego, co oferuje bliskość miasta. W obrębie ok. 600 m znajdują się żłobki, przedszkola, szkoły, sklepy mało- i wielkopowierzchniowe oraz różnego rodzaju usługi.

Kolejny plus powstającego osiedla to doskonała komunikacja z pozostała częścią Olsztyna. W pobliżu Osiedla Premium znajdują się przystanki autobusowe, a w niedalekiej przyszłości mają powstać również tramwajowe.

Będzie to najlepiej skomunikowana inwestycja poprzez dojazd zarówno z ul. Pstrowskiego oraz ul. Krasickiego, co umożliwia szybki dojazd zarówno do Centrum lub w stronę Pieczewa, Jarot i Nagórek oraz szybkie włączenie w Obwodnicę Olsztyna poprzez Węzeł Pieczewo.

Osiedle Premium to projekt deweloperski spółki Premium Deweloper, natomiast projekt architektoniczny jest autorstwa HMS Architektura Sp. z o.o. Sp.k. z Koszalina. W odległości 562 metrów znajduje się budynek RTCN Pieczewo, 631 metrów dalej znajduje się City Park, a 720 metrów dalej budowane jest Osiedle Libero.

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać