Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Osiedle Kafar (Poręba)

Nowe i komfortowe mieszkanie zostaną wybudowane w Porębie. Przy ulicy Zakładowej powstanie wygodne osiedle nazwie Kafar, które składać się będzie w pierwszej fazie z siedmiopiętrowego bloku. Oferować on będzie 52 różnorodne mieszkania. Za realizację inwestycji odpowiada lokalna firma IK Investments, która ma na swoim koncie już kilka podobnych osiedli. Nie jest wykluczone, że osiedle zostanie w przyszłości rozbudowane o kolejne budynki.

Lokale mieszkalne na osiedlu Kafar będą miały różne metraże, aby zapewnić wygodę dla każdej grupy klientów. W planach są mieszkania o powierzchni od 33 do 85 metrów kwadratowych. Do wyboru będą układy z dwoma, trzema oraz czterema pokojami. Wszystkie mieszkania na parterze posiadać będą przydomowy ogródek, te na wyższych kondygnacjach wyposażone będą w balkony, natomiast na ostatnim piętrze powstaną imponujące apartamenty z bardzo przestronnymi tarasami. Ponadto do każdego mieszkania przypisana jest komórka lokatorska oraz miejsce parkingowe w podziemnej hali garażowej.

Ceny mieszkań na osiedlu Kafar mają oscylować w granicach 4,2 tys. złotych, o około tysiąc droższe będą mieszkania w wersji premium, głównie apartamenty. Budowa rozpoczęła się w ubiegłym roku, jednak większość lokali została już zarezerwowana. Atutem jest bez wątpienie lokalizacja, bo w pobliżu osiedla znajduje przystanek autobusowy oraz główne drogi dojazdowe do Katowic czy Zawiercia. Osiedle posiada też niezbędną infrastrukturę miejską, gdyż nieopodal funkcjonują sklepy, szkoły, urzędy czy przychodnie lekarskie.

Kolejną zaletą jest otoczenie zieleni, o aranżację której zadbał wykonawca inwestycji. Na rodzinne spacery będzie można wybrać się do osiedlowego ogrodu zimowego. Najmłodsi bawić się będą na kolorowym placu zabaw, a o bezpieczeństwo dbać będzie system kontroli dostępu. Całe osiedle będzie ogrodzone i monitorowane. Ponadto budynek posiadać będzie wentylację mechaniczną ze specjalnym systemem odzyskującym ciepło oraz filtrami antysmogowymi. Dzięki nowoczesnym technologiom mieszkańcy osiedla będą czuć się w pełni komfortowo przy jednoczesnym dbaniu o środowisko naturalne.

Ze względu na wysoki popyt na mieszkania w tej części regionu kolejni deweloperzy planuje realizację swoich nieruchomości w Porębie. Bliskość do stolicy Śląska pozwala pogodzić pracę w większym mieście ze spokojniejszym otoczeniem w domu, co stanowi coraz większą zaletę wśród kupujących nowe mieszkania. Osiedle Kafar jest jednym z pierwszych inwestycji, które mają dać początek następnym. Strzelisty budynek z panoramicznymi oknami, białą elewacją i ciemnoszarymi dekoracjami będzie zwracał uwagę mieszkańców. Szacuje się, że budowa zakończy się już w pierwszym kwartale 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.