Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Bronowicka 42 (Kraków)

Bronowicka 42

Budynek mieszkaniowy Bronowicka 42 w Krakowie został zaprojektowany przez Biuro Projektów Witolda Sarana. Inwestorem tego przedsięwzięcia jest Spółka Echo Investment, zaś generalnym wykonawcą, krakowska firma Expres Konkurent.

Echo Investment zalicza się do jednej z największych w Europie firm inwestycyjno – deweloperskich, które zawierają polski kapitał. Główne obszary działania spółki w zakresie rynku nieruchomości to: budownictwo mieszkaniowe, centra handlowe i handlowo – rozrywkowe, a także budownictwo biurowe oraz hotelowe. Jednocześnie spółka prowadzi inwestycje na terenie Rumunii, Węgier i Ukrainy.

W styczniu 2014 roku zarząd Echo Investment podpisał umowę z głównym wykonawcą inwestycji (firmą Expres Konkurent). Wartość umowy pomiędzy stronami opiewa na kwotę niespełna 10 milionów złotych (9,85 mln zł.) Prace budowlane zostały rozpoczęte w pierwszych dniach lutego 2014 roku. Z kolei planowy termin oddania mieszkań do użytku to lipiec 2015 roku.

Bronowicka 42 to mieszkania w nowoczesnej architekturze. Neomodernistyczny budynek w swoim układzie przypomina zabudowę tarasową. Składa się z 60 mieszkań, z których najmniejsze (jednopokojowe) obejmują powierzchnię 28 metrów kwadratowych, z kolei największe (czteropokojowe) do 94 metrów kwadratowych. Wykorzystanie w budownictwie takich rozwiązań architektonicznych jak: balkony, loggie, tarasy oraz okna w typie portfenetr, sięgające od podłogi do sufitu, gwarantują najemcom lokalów dużą dawkę światła każdego dnia. Mieszkania na parterze zostały zaprojektowane z dostępem do ogródków. Minimalny koszt lokalu w przeliczeniu na metry kwadratowe wynosi 5560 zł.

Warto nadmienić, że budynek zostanie wyposażony w windę, która będzie łączyła podziemny wielostanowiskowy garaż z poziomami mieszkalnymi. Inwestor zakłada również, że wyposażenie budynku w system monitoringowy oraz prowadzenie recepcji, w znacznym stopniu wpłynie na bezpieczeństwa mieszkańców.

Bez wątpienia atutem omawianej inwestycji jest interesująca lokalizacja. Budynek położony jest w dzielnicy bardzo dobrze skomunikowanej z Krakowem. Inwestor zapewnia, że dojazd w samo serce starego Krakowa – Podgórze, Rynek i Kazimierz, to zaledwie kilkanaście minut. Bronowicka 42 usytuowana jest nieopodal terenów rekreacyjnych takich jak: Las Wolski z Kopcem Kościuszki, będący doskonałym miejscem do spędzania czasu wolnego. Dodatkowo budynek położony jest niedaleko ośrodków akademickich tj. Politechnika Krakowska, Akademia Górniczo Hutnicza, Uniwersytet Pedagogiczny, a także Wyższa Szkoła Zarządzania, przez co mieszkania stają się atrakcyjne dla potencjalnych najemców – studentów.

Spółka Echo Investment podkreśla, że na terenie osiedla zostały zaprojektowany trzy lokale użytkowe o powierzchni 42 – 125 metrów kwadratowych. Jak podaje inwestor, dwa z nich zostały już sprzedane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.