Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Rekordy na rynku mieszkań a ceny wynajmu

wynajem mieszkania

fizkes/bigstockphoto.com

Rozwój branży najmu mieszkań trawa od kilku lat. Właśnie z tego powodu wiele osób kupuje nowe nieruchomości, aby po ich odpowiednim przygotowaniu wynajmować za odpowiednią cenę. Standardy stale rosną i obecnie to nowoczesne mieszkania dwupokojowe blisko centrum i węzłów komunikacyjnych cieszą się największym zainteresowaniem. Na zniszczony lokal bez wyposażenia trudno znaleźć najemcę. Popyt na mieszkania na wynajem bezpośrednio wpływa na wysokość czynszu, który stale utrzymuje się na wysokim poziomie i wszystko wskazuje na to, że kolejne lata przyniosą nowe podwyżki. Czytaj dalej “Rekordy na rynku mieszkań a ceny wynajmu” »

Kredytowane kupno mieszkania na wynajem

inwestowanie w mieszkania

onephoto/bigstockphoto.com

Zakup mieszkania na wynajem jest coraz częstszą formą inwestowania pieniędzy. Nie ma się co dziwić, ponieważ zwrot z takiej inwestycji jest dużo korzystniejszy niż w przypadku produktów bankowych, np. lokat. Przy tym nie wiąże się z aż tak dużym ryzykiem, ponieważ rynek nieruchomości jest rynkiem dość stabilnym, a spadek wartości mieszkania nawet w przypadku nagłego kryzysu wyrównuje się z czasem, a że jest to inwestycja wieloletnia, to konsekwencji tego właściciel może nawet nie odczuć. Czytaj dalej “Kredytowane kupno mieszkania na wynajem” »

Czy warto kupować duże mieszkanie na wynajem?

wynajem mieszkania

VadimGuzhva/bigstockphoto.com

Choć nieruchomości o dużym metrażu nie należą do najliczniej reprezentowanej kategorii mieszkań, to jednak zainteresowanie nimi systematycznie rośnie. Z czego to wynika? Czy opłaca się zakup dużego mieszkania? Jakie są wady i zalety tego rozwiązania? O tym poniżej. Czytaj dalej “Czy warto kupować duże mieszkanie na wynajem?” »

Rośnie potencjał małych mieszkań na rynku wynajmu

mieszkanie na wynajem

Dane demograficzne w Polsce pokazują, że coraz więcej jest osób żyjących samotnie, a pary i małżeństwa coraz rzadziej decydują się na posiadanie dzieci. Taka informacja nie pozostaje bez wpływy na rynek nieruchomości. Deweloperzy zmuszeni będą bowiem ukierunkować swoje inwestycje na większą ilość mniejszych lokali, którymi będą zainteresowane takie właśnie grupy potencjalnych kupców i najemców. Czytaj dalej “Rośnie potencjał małych mieszkań na rynku wynajmu” »

Zakup mieszkania na wynajem – rentowność

mieszkanie na wynajem

Zakup nieruchomości na wynajem jest jedną z formą inwestowania kapitału, szczególnie popularną w dużych miastach, w turystycznych kurortach lub miastach akademickich. Na opłacalność najmu wpływ ma wiele czynników. Czytaj dalej “Zakup mieszkania na wynajem – rentowność” »

Kupno czy wynajem mieszkania?

mieszkanie na sprzedaż

Kzenon/bigstockphoto.com

Kupić czy wynająć? Oto jest pytanie. Boryka się z nim wiele osób, które mają wystarczającą zdolność finansową do skorzystania z kredytu, bo chyba posiadając odpowiednią gotówkę takich dylematów się nie ma. Jednak w obliczu wieloletniego zobowiązania wybór między zakupem kredytowanym a najmem wcale nie jest jednoznaczny. Czytaj dalej “Kupno czy wynajem mieszkania?” »

Mieszkaniowy rachunek powierniczy

kupno mieszkania - formalności

dolgachov/bigstockphoto.com

Ustawa z dnia 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego reguluje obowiązek posiadania przez dewelopera rachunku powierniczego. Jest to specjalne konto bankowe, które należy do dewelopera. Może to uchronić nabywcę przed utratą całości bądź części wpłat w sytuacji problemów finansowych dewelopera (w tym zatrzymania procesu budowy). Czytaj dalej “Mieszkaniowy rachunek powierniczy” »

Bilans rynku nieruchomości – rok 2015

nowe mieszkania

Rok 2015 przez specjalistów jest określany rokiem boomu sprzedażowo-inwestycyjnego. To drugi rok rekordów w sprzedaży mieszkań deweloperskich. Na rynkach mieszkaniowych pionierów tj. Kraków, Warszawa, Poznań, Łódź, Trójmiasto, Katowice, Wrocław sprzedaż lokali z pierwszej ręki wyniosła 52-53 tys. Czytaj dalej “Bilans rynku nieruchomości – rok 2015” »

Mieszkanie na sprzedaż – jak się do tego przygotować?

mieszkanie na sprzedaż

Kzenon/bigstockphoto.com

Na amerykańskim i kanadyjskim rynku nieruchomości właściciele lokali na sprzedaż korzystają z usług tzw. home stagera, który odpowiednio przygotowuje dom lub mieszkanie na sprzedaż. Jego celem jest przede wszystkim sprawienie, aby wystawiona na sprzedaż nieruchomość była atrakcyjna dla jak największej liczby potencjalnych klientów. Pracuje on również nad uzyskaniem jak najwyższej ceny za lokal. W Polsce takie usługi nie są jeszcze tak mocno rozwinięte. Biura nieruchomości zajmują się pośrednictwem sprzedaży mieszkań i domów, lecz zakres ich usług daleko odbiega od tych, które oferuje home stager. Czytaj dalej “Mieszkanie na sprzedaż – jak się do tego przygotować?” »

Zakup mieszkania a prospekt informacyjny

kupno mieszkania - formalności

dolgachov/bigstockphoto.com

Decydując się na zakup mieszkania od dewelopera warto dokładnie sprawdzić jego wiarygodność i jakość realizowanych do tej pory inwestycji. Umożliwia to ustawa z dnia 16 września 2011 roku o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu rodzinnego, która zakłada obowiązek sprzędzenia przez dewelopera tzw. prospektu informacyjnego realizowanej inwestycji. Czytaj dalej “Zakup mieszkania a prospekt informacyjny” »