Nowe inwestycje mieszkaniowe

TBS Franciszkańska (Suwałki)

W Suwałkach stale powstają nowe osiedle mieszkaniowe ze względu na szybki rozwój tego miasta. Kolejna inwestycja mieszkaniowa powstanie przy ul. Franciszkańskiej. Za jej realizacją odpowiada miejska spółka ZBM TBS. Projekt przewiduje budowę sześciu budynków z ponad 300 mieszkaniami. Pierwszy blok i 53 lokale mieszkalne na wynajem mają być dostępne już pod koniec tego roku.

TBS to atrakcyjne nieruchomości na wynajem, które z czasem można wykupić na własność. Taka opcja cieszy się dużym zainteresowaniem w całym kraju, dlatego również w Suwałkach wykonawca spodziewa się wielu chętnych. Zgodnie z zasadami programu mieszkania mogą wynajmować osoby w wieku do 35 lat, które nie posiadają mieszkania na własność. TBS jest tańszą opcją niż najem komercyjny, a osoby mniej zamożne, które nie kwalifikują się na mieszkania socjalne, mogą skorzystać właśnie z tej możliwości. Nabór najemców wymaga uprzedniego przygotowania ustawy wraz z wymogami. Zgodnie z informacjami zarządu ZBM TBS w Suwałkach wszelkie informacje zostaną opublikowane jeszcze w styczniu, a pierwsze zgłoszenia będą rozpatrywane już w lutym 2022 roku. Osoby, które otrzymają zgodę na najem będą zwierać specjalne umowy najmu ze spółką ZBM TBS, dzięki czemu wysokość opłat pozostanie na tym samym poziomie. Natomiast po upływie 5 lat najemca będzie mógł zgłosić chęć wykupu danego mieszkania. Niemniej wykupienie nieruchomości będzie mogło być sfinalizowane dopiero po 15 latach od momentu oddania budynku do użytku.

Pierwszy budynek na nowym osiedlu posiadać będzie dwie klatki schodowe, sześć pięter oraz windy. W piwnicy budynku powstanie garaż dla mieszkańców, gdzie dostępne będą aż 43 miejsc postojowe. Kolejne 32 zostaną wyznaczone na parkingu zewnętrzem, dzięki czemu mieszkańcy do dyspozycji będą mieć aż 75 miejsc postojowych, gdyż w większości gospodarstw domowych w użytku są dwa samochody. Projekt suwalskiego osiedla zakłada budowę mieszkań o bardzo różnorodnym metrażu – od 28 do nawet 71 metrów kwadratowych. Wszystkie będą wykończone pod klucz. Klasyczna i nowoczesna architektura budynków ma zapewnić funkcjonalność i wygodę mieszkańcom. Biało-szara elewacja, duże, drewniane okna i balkony we wszystkich lokalach, wszystko zgodnie z najnowszymi trendami w budownictwie mieszkaniowym. Realizacja bloku finansowa jest z Bank Gospodarstwa Krajowego. Na ten cel miasto Suwałki otrzymało z Funduszu Dopłat dotację finansową w wysokości niemal 4,5 mln złotych. Dodatkowe 1,2 mln złotych pochodzi z Krajowego Zasobu Nieruchomości. Takie środki finansowe umożliwiają budowę budynku oraz całej infrastruktury osiedlowej.

INFORMACJE:

Nazwa: TBS

Miejscowość: Suwałki

Dzielnica / Ulica: – / ul. Franciszkańska

Termin oddania: koniec 2022

Deweloper: ZBM TBS w Suwałkach

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać