Wizualizacja osiedla bloków mieszkalnych

Na nowe mieszkania czekają mieszkańcy Łodzi. Od dłuższego czasu żadna tego typu inwestycja nie była realizowana w stolicy województwa łódzkiego, a tym bardziej w jego centrum. Nowe projekt zakłada budowę komfortowych lokali mieszkalnych i punktów usługowych nieopodal bardzo popularnego wśród mieszkańców Parku im. J. Piłsudskiego. Mieszkańcy Osiedla Corso blisko będą mieć również do słynnej łódzkiej Manufaktury. Za budowę kompleksu odpowiada doświadczony deweloper VFM Real Estate, który już rozpoczął przedsprzedaż mieszkań.

Wykonawca osiedla zamierza stworzyć nie tylko atrakcyjne nieruchomości, ale również modny deptak, który będzie ciągnął się wzdłuż całej inwestycji oraz szereg lokali o charakterze handlowym i usługowym. W ten sposób ma powstać nowe miejsce w Łodzi, gdzie toczyć się będzie dzienne i nocne życie miasta. Taki projekt to nowość na łódzkim rynku. Inwestycja skierowana jest do zamożniejszych klientów, którzy szukają przede wszystkimi nieruchomości inwestycyjnych.

Osiedle Corso powstanie przy ulicy Kasprzaka na Polesiu. Obecnie w tym miejscu znajduje się dawny budynek handlowy, który trzeba będzie wyburzyć przed rozpoczęciem prac budowlanych. Wykonawca szacuje, że budowa ruszy na początku 2023 roku. Natomiast pierwszy etap osiedla ma być gotowy pod koniec 2024 roku, a cały kompleks najprawdopodobniej powstać będzie przez najbliższych 6 lat. Składać się będzie z 13 budynków wielorodzinnych o wysokości od 5 do 11 kondygnacji, co łącznie zapewni aż 1500 nowych mieszkań. W pierwszym etapie inwestycji od użytku oddanych zostanie 112 mieszkań o różnych powierzchniach, od 32 do 98 metrów kwadratowych. Dodatkowo w pierwszym budynku deweloper zaplanował budowę czterech lokali usługowych.

Projekt kompleksu uwzględnia szereg ciekawych stref do wypoczynku i rekreacji, m.in. bardzo oryginalną kawiarnię, kreatywne place zabaw oraz wygodne miejsca do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Część będzie ogólnodostępna, a część zarezerwowana tylko dla lokatorów Osiedla Corso. Mieszkańcy osiedla będą mogli korzystać też ze stacji do ładowania pojazdów elektrycznych, dedykowane paczkomatu i punktu do naprawy rowerów. Dla zmotoryzowanych zaplanowano parking podziemny, gdzie będzie aż 1500 miejsc postojowych. Powstaną też parkingi zewnętrzne, aby osoby korzystające z osiedlowej infrastruktur mogły swobodnie zaparkować samochód. Architektura będzie utrzymana w nowoczesny stylu, z białą elewacją i licznymi przeszkleniami. Cena za metr kwadratowy nieruchomości wynosi od 7,5 tys. złotych, co pozwoli kupić kawalerkę już za 240 tys. zł.

INFORMACJE:

Nazwa: Osiedle Corso

Miejscowość: Łódź

Dzielnica / Ulica: Polesie / ul. Kasprzaka

Termin oddania: koniec 2024

Deweloper: VFM Real Estate

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać