Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Zielone Bemowo (Warszawa)

Warszawa to najbardziej popularne miasto pod względem zakupu nowych mieszkań. Wysoki popyt skłania do realizacji nowych inwestycji. Przykładem jest prestiżowe osiedle na Bemowie przy ul. Lazurowej. Budować je będzie Fundamental Group, a deweloperem jest firma Cordia Poslka, która zamierza stworzyć wygodne i przestronne osiedle mieszkalne. Bliskie sąsiedztwo zielonych terenów sprawiało, że nazwano je osiedlem Zielone Bemowo. Kilkanaście lat temu miejsce to było zdecydowanie mniej ruchliwe, teraz osiedlają się tu spragnieni spokoju mieszkańcy Warszawy.

Ulica Lazurowa niedawno zostało poszerzona, dzięki czemu możliwe było wybudowanie dodatkowych ścieżek spacerowych i rowerowych, co mocno usprawnia komunikację z centrum Warszawy. Wykonawcą osiedla zamierza w pierwszym etapie wybudować aż 112 mieszkań o bardzo rożnym metrażu. Powstaną kompaktowe trzydziestometrowe kawalerki oraz kilkopokojowe, przestronne lokale dla całej rodziny. Największe liczyć mają nawet 135 metrów kwadratowych. Docelowo całe osiedle Zielone Bemowo oferować będzie siedem budynków mieszkalnych, które łącznie zapewnią ponad 300 mieszkania. Wszystkie mają być gotowe pod koniec 2020 roku.

Projekt architektoniczny inwestycji przygotowała Grupa 5 Architekci. W projekcie uwzględniono potrzeby najmłodszych mieszkańców, dlatego zostanie wybudowany kolorowy plac zabaw. W planach jest również plenerowa siłownia oraz przyjemny ogród miejskie, który ma stać się miejscem spotkań lokatorów. Zaletą osiedla jest też dostępność do komunikacji miejskiej, bo tuż obok znajdować się będzie stacja metra „Lazurowa”. Poza tym można skorzystać z miejskich autobusów lub szybko dojechać samochodem do dowolnej części Warszawy.

Elementem wieńczącym budowę jest wykończenie budynku. Najczęściej nieruchomości oddawane są przyszłym właścicielom w stanie surowym, czyli po przygotowaniu elewacji oraz okien i drzwi. W przypadku Zielonego Osiedla będzie można wybrać opcję „pod klucz”, dzięki której można od razu się wprowadzić. Wybór koloru ścian, płytek w łazience i mebli zleca się ekspertowi, który dobiera to zgodnie z najnowszymi trendami. Oczywiście taka usługa jest dodatkowo płatna. Od kilku lat ceny mieszkania w modnej dzielnicy każdego dużego miasta, zwłaszcza Warszawy nie idą w dół, a w przypadku niektórych dzielnic nawet są wyższe. Na Bemowie koszt nowego mieszkania od dłuższego czasu utrzymuje się na stałym poziomie. W przypadku Osiedla Zielona Bemowo cena za metr kwadratowy mieszkania ma rozpoczynać się od 7 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.