Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Z czego wykonać blaty w kuchni

Artazum LLC/bigstockphoto.com

Jeśli wynajmujemy nasze mieszkanie, powinniśmy zadbać o wiele elementów wnętrza. W kuchni będziemy na przykład musieli wybrać odpowiedni blat. Które materiały i rozwiązania będą tu najlepsze?

Jeśli wynajmujemy mieszkanie, zazwyczaj chcemy, by wystrój był jak najbardziej praktyczny, ale i jak najtańszy w wykonaniu. Metr kwadratowy blatu drewnianego kosztuje zazwyczaj kilkadziesiąt złotych. Takie blaty są dosyć odporne na wysokie temperatury oraz na ścieranie. Oczywiście materiał ten ma swoje wady – przede wszystkim nie jest zbyt wytrzymały i dość łatwo go zarysować. Jeśli krawędzie blatów są przycięte, nie są one zbyt odporne na wodę. Wydaje się jednak, że to stosunkowo dobre rozwiązanie, jeśli mieszkanie będziemy wynajmować młodszym ludziom, na przykład studentom.

Jeśli priorytetem jest dla nas wytrzymałość, warto pomyśleć nad blatem z kamienia. Można na nim stawiać gorące kubki i naczynia, kroić oraz eksploatować właściwie w dowolny sposób. Taki blat może nam służyć przez lata i zawsze będzie wyglądał dobrze. Materiał ma jednak swoje wady. Jego obróbka i montaż są dość trudne i właściwie nie można tego zrobić własnymi siłami. Jest to też dość drogi materiał, więc bardziej pasuje do droższych i bardziej eleganckich wnętrz.

Chyba najnowocześniej wyglądają blaty wykonane z aluminium. Nie zawsze są jednak praktyczne – są mało stabilne i bardzo trudno je dostosować do kształtu naszej kuchni. Najlepiej wybrać materiały kwasoodporne – są dość odporne na zarysowania i łatwe w konserwacji. Najlepiej w kuchni zainstalować je na stelażu ze stali.

Być może szkło nie do końca kojarzy nam się z idealnym materiałem do kuchni, ale zdaniem wielu projektantów wnętrz też można je wykorzystać na blat. Najlepiej jednak wybrać hartowane szkło, gdyż inne może się nie sprawdzić w tym pomieszczeniu. Jednak takie blaty są mniej praktyczne niż np. laminowane. Jest to zatem propozycja dla osób, które wolą oryginalne i nietuzinkowe wnętrza. Blaty ze szkła hartowanego są najczęściej dostępne jedynie na zamówienie i bywają naprawdę drogie; ceny materiału sięgają nawet ośmiuset złotych za metr kwadratowy.

Jak widzimy, opcji materiałów na blaty kuchenne jest naprawdę dużo. Oczywiście musimy dopasować blat do wnętrza i musimy się zastanowić, komu chcemy nasze mieszkanie wynająć. Jeśli mieszkanie jest tańsze, sprawdzą się blaty laminowane. Jeżeli ma być bardziej luksusowe, możemy pomyśleć o bardziej nietypowych materiałach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.