Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Trendy w urządzaniu mieszkania 2016

feng shui

Franck Boston/bigstockphoto.com

Pomysłów jak ma wyglądać własne M może być wiele. Wszystko zależy od zasobności portfela urządzających, jak również gustów i smaków estetycznych potencjalnych właścicieli. Duże znaczenie w aranżacji mieszkalnych przestrzeni odgrywają również trendy dyktowane przez specjalistów z branży wnętrzarskiej.

Mając na względzie trendy w aranżacji wnętrz 2016 mówi się przede wszystkich o stosowaniu dwóch kolorów frontów w meblarstwie kuchennym. Zgodnie z nowymi trendami dół szafek ma prezentować się w innym kolorze niż góra. Najlepiej gdyby były to kolory kontrastowe (np. czerń, żółty) bądź dobierane na zasadzie uzupełniającym (brąz, beż). Oprócz różnicy w barwach, odważniejsi mogą zdecydować się również na inną strukturę frontów.

Ważnym elementem w wystroju wnętrz jest wykorzystanie drewna. Dobrze widziane w nowoczesnych wnętrzach są nie tylko drewniane meble, ale również drewniane elementy dekoracyjne, jak również ścienna okładzina z drewnianych krążków.

Trendem, który widoczny jest w nowoczesnych aranżacjach jest zestawianie ze sobą rozmaitych struktur i faktur. Doskonale komponują się np. ściany pokryte cegłą lub kamieniem z nowoczesnymi dodatkami o lśniących, gładkich powierzchniach jak np. kapy, poduszki.

Można stwierdzić, że ponadczasowym stylem w urządzaniu wnętrz jest styl skandynawski, który wiąże się z minimalizmem i w głównej mierze opiera się na zestawieniu jasnych kolorów np. bieli, różnych odcieni szarości, delikatnych błękitów.

W kwestii urządzeń AGD wyłania się trend inwestowania w czarny sprzęt. Ciemna (czarna) lodówka staje się namiastką aranżacyjnej elegancji. Ponadto wciąż aktualny jest trend związany z zabudową sprzętu AGD. Im mniej widoczne elementy kuchenne (np. kuchenka, piekarnik), tym lepiej. Dostrzega jest również powrót do kreowania przestrzeni, w których znajduje się duży stół stanowiący miejsce spotkań całej rodziny.

Absolutnym must have wnętrzarstwa 2016 jest aranżowanie przestrzeni wypoczynku w salonach. Odchodzi się od trentu, gdy telewizor stanowił centralne miejsce w pokoju. Salony mają być przytulne i budować rodzinną atmosferę. Wygodne kanapy, sofy i kawowe stoliki stanowią ważny punkt w salonowej przestrzeni. Dodatkowo komfort i salonowy wypoczynek, zaczyna również być przenoszony na balkony, tarasy i antresole. W zewnętrznych przestrzeniach dominuje trend „wygody”. W zamian plastykowego zestawu, dobrze widziane są ratanowe meble pokryte poduchami, a nawet specjalne sofy. Wszystko po to, aby zachować przytulny look i komfort wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.