Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Sposoby na podniesienie ceny wynajmowanego mieszkania

Cena wynajmu mieszkania uzależniona jest od wielu czynników, na które wynajmujący nie ma wpływu, np. jego lokalizacji, czy otoczenia. Są jednak elementy, które może zmienić niedużym kosztem, aby zwiększyć wartość swojej oferty na rynku.

Najważniejszą kwestią jest odświeżenie mieszkania po poprzednich lokatorach. Powinno się to robić regularnie, jednak wielu wynajmujących zaniedbuje ten obowiązek, przez co mieszkanie może wyglądać na zaniedbane. Nowy, stonowany kolor z pewnością wpłynie pozytywnie na pierwsze wrażenie oglądających.

Dobrze by było, gdyby mieszkanie było wykończone zgodnie z nowoczesnymi trendami, albo w jednym, spójnym stylu. Umieszczanie w nim przypadkowych mebli zebranych po rodzinie nie jest dobrym rozwiązaniem. Zakup mebli to spory wydatek, dlatego kupując je trzeba wybrać takie, które będą jak najbardziej uniwersalne i trwałe, aby nie trzeba było ich często wymieniać. Przestrzeń, która ma już jakiś charakter określony kolorem ścian i meblami, można odmienić kilkoma prostymi sposobami, nie wydając przy tym fortuny. Można to zrobić stosując różne dodatki, zasłony, poduszki, narzutę na kanapę, lampę czy doniczki. Ważne, by wszystkie te elementy utrzymane były w jednym stylu i pasującej do siebie kolorystyce. W wynajmowanym mieszkaniu należy unikać akcentów krzykliwych i wyrazistych, a postawić raczej na stonowane opcje. To pozwoli najemcom łatwiej dopasować przestrzeń do własnych upodobań.

Cenę wynajmu można zwiększyć podnosząc standard mieszkania, co da się osiągnąć również uzupełniając je o różne, przydatne sprzęty. Zmywarka, pralka, ekspres do kawy, czy nawet blender, z pewnością są udogodnieniami, które spotkają się z przychylnością najemców. Warto zastanowić się również nad telewizorem, a nawet sprzętem nagłaśniającym.

Jeśli do mieszkania przynależy ogródek albo balkon, nie należy zapominać także o tej przestrzeni. Można tu stworzyć dodatkowe miejsce, w którym lokatorzy będą mogli wypocząć i się zrelaksować. Meble ogrodowe nie muszą być nowe, ciekawe zestawy w atrakcyjnej cenie można znaleźć na portalach aukcyjnych lub innych portalach z ogłoszeniami. Dodatkowy lampion, doniczki z kwiatami, czy ziołami, również pozytywnie wpłyną na odbiór nieruchomości.

Wartość mieszkania może podnieść również wyposażenie go w niezbędne naczynia, garnki, czy sztućce, jednak to zależy od tego, do jakiej grupy najemców kierujemy swoją ofertę. Przy najmie krótkoterminowym jest to wręcz niezbędne, jednak osoby szukające czegoś na dłużej, często wprowadzają się ze swoim dobytkiem. W tym wypadku można przedstawić najemcom możliwość doposażenia mieszkania, jeśli będzie taka potrzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.