Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Rynek najmu – jak dostosować się do potrzeb?

wynajem mieszkania

VadimGuzhva/bigstockphoto.com

Stale rośnie zapotrzebowanie na mieszkania do wynajęcia. Wynika to z wielu czynników takich jak trudno dostępne kredyty hipoteczne, rosnąca ilość rozwodów, zwiększony popyt przez obcokrajowców poszukujących mieszkań czy likwidacja programu Mieszkanie dla Młodych.

Szacuje się, że w Polsce jest około 750 tysięcy mieszkań na wynajem. Konkurencja na rynku jest duża, dlatego warto dostosować się do potrzeb najemców, aby oferta była korzystniejsza od innych. Jednak najważniejsze jest, jakim lokalem dysponuje wynajmujący.

Najemcy decydując się na lokal biorą pod uwagę nie tylko jego lokalizację, ale często także standard. Wszystko zależy od tego, jakie mieszkanie jest poszukiwane, kto ma w nim zamieszkać i na jak długo. Innego lokalu będą szukać studenci lub biedni obcokrajowcy, innego dobrze zarabiający singiel, a innego rodzina z dwójką dzieci, której nie stać na zakup mieszkania i szukają miejsca na dłużej.

Single najczęściej szukają mieszkań o metrażu około 40metrów. Cenią lokalizację w centrum miasta i wysoki oraz nowoczesny standard wykończenia. Studenci i obcokrajowcy najczęściej skłaniają się ku mieszkaniom jednopokojowym lub wynajmują duże mieszkania w kilka osób. Mniejsze znaczenia ma dla nich lokalizacja oraz wykończenie i umeblowanie. Rodziny szukają najczęściej lokali większych, niekoniecznie w pełni umeblowanych, do własnej aranżacji.

Najczęściej są jednak poszukiwane w pełni umeblowane, gotowe do wprowadzenia się mieszkania. Właściciele lokali powinni przed przystąpieniem do poszukiwania najemcy odpowiednio go przygotować.

Najważniejsze jest to, aby znajdujące się w nim meble i sprzęty były w dobrym stanie, a ściany odświeżone i czyste. Modne i pożądane są nowoczesne wnętrza z charakterem.

Najłatwiej jest dostosować mieszkanie do standardów skandynawskich, gdzie dominuje prostota i minimalizm. Rozwiązania te zapewniają nie tylko oszczędność przestrzeni dzięki wykorzystaniu różnych nowoczesnych rozwiązań, ale także portfela właściciela.

Wynajmujący musi pamiętać o tym, aby odpowiednio ogłosić swoje mieszkanie, by trafiło szybko do odpowiedniej grupy docelowej. Najlepiej skorzystać z pomocy agencji nieruchomości, która nie tylko poszuka odpowiedniego najemcy, przygotuje mieszkanie do prezentacji, ale także pomoże dopełnić wszystkich formalności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.