Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Park Skandynawia (Warszawa)

Eleganckie i luksusowe osiedle powstanie w Warszawie w dzielnicy Praga Południa. Budowa Parku Skandynawia rozpocznie się na początku 2018 roku i potrwa do trzeciego kwartału 2019 roku. Wykonawcą inwestycji jest przedsiębiorstwo Skanska Residential Development Poland. Nowe osiedle liczyć będzie 167 mieszkań o różnej powierzchni, które zlokalizowane będą w dwóch wielopiętrowych budynkach. Osiedle Park Skandynawia budowane będzie z uwzględnieniem certyfikacji środowiskowej BREEAM, co uczyni jej jednym najbardziej przyjaznych środowisku terenów mieszkalnych w całej Warszawie.

Park Skandynawia powstanie nieopodal dwóch ważnych ulic na Pradze Południe: Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz Ostrobramskiej. Pierwszy etap budowy przewiduje przygotowanie dwóch budynków wielorodzinnych, które będą liczyć 6 bądź 8 pięter. Łącznie zostanie oddanych do użytku aż 167 mieszkań o powierzchnia od 28 do ponad 100 metrów kwadratowych. Dzięki temu na osiedlu swoje lokale znajdą różne grupy docelowe, gdyż dostępne będą kawalerki oraz 5-pokojowe mieszkania. Co bardzo istotne, pod budynkami zostanie wybudowana 2-poziomowa hala garażowa, gdzie będzie mogło parkować aż 157 samochodów. Projekt przewiduje również budowę komórek lokatorskich oraz zapewnienie ogólnodostępnych stojaków rowerowych.

Nowe warszawskie osiedle wyróżniać się będzie ekologicznością i naturalnością, która silnie kojarzy się ze Skandynawią. Jednym z nietypowych proekologicznych pomysłów inwestora jest umieszczenie na terenie Parku Skandynawia specjalnych budek dla ptaków, przede wszystkim jerzyków, które będą mogły się w nich schronić. Mieszkańcy będą mogli cieszyć się bliskim kontaktem z naturą za sprawą osiedlowego patio. Lokale mieszkalne na parterze będą posiadały wydzielone ogródki, w pozostałych mieszkaniach dostępne będą przestronne tarasy. Typowe dla stylu skandynawskiego są jasne barwy, które będą dominować zarówno na zewnątrz, jak i w środku budynków. Naturalność całej koncepcji podkreślą drewniane dodatki oraz panoramiczne okna, dzięki którym do mieszkań będzie wpadało mnóstwo słońca. Wszystkie pomieszczenia wyróżniają też wysokie sufity, które w największych mieszkania będą miały aż 2,78 m wysokości.

Wykonawca inwestycji dużą wagę przykłada do jakości materiałów budowlanych oraz wygłuszeniu mieszkań, aby zapewnić lokatorom intymności i spokój, bez konieczności słuchania rozmów sąsiadów. Projekt architektoniczny Parku Skandynawia stworzyła firma nsMoonStudio z Krakowa. Wykonawcą inwestycji jest spółka Skanska, dla której to już czwarta realizacja w Warszawie. Wcześniej Skanska budowała Holm House i Jaśminowy Mokotów na Mokotowie oraz Osiedle Mickiewicza na granicy Żoliborza i Bielan. Lokalizacja Parku Skandynawia czyni go bardzo atrakcyjnym miejscem do zamieszania w Warszawie, gdyż w pobliżu znajdują ważne punkty medyczne, handlowe oraz usługowe, min. galeria CH Promenada. Nie brakuje również przedszkoli, szkół oraz centrów sportowych.

Tutaj znajdziesz więcej mieszkań na sprzedaż w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.