Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Osiedle Przystań Letnica (Gdańsk)

Letnica w Gdańsku wkrótce zyska atrakcyjne osiedle mieszkaniowe. Na początku 2018 roku ruszyła sprzedaż mieszkań z pierwszego etapu osiedla Przystań Letnica. Nowa inwestycja mieszkaniowa realizowana jest przez firmę Atal, która najpierw na Letnicy wybuduje trzy budynki z komfortowymi mieszkaniami. Nieruchomości powstają przy ul. Letnickiej, w sumie do sprzedaży trafiło 141 nowych mieszkań oraz 8 lokali usługowych. Wykonawca zapowiada, że utrzyma bardzo przystępne ceny, gdyż najtańsze mieszkania kosztują od 6,7 tys. zł za metr kwadratowy. Chętnych na atrakcyjne mieszkania nie brakuje.

Osiedle Przystań Letnica realizowane jest w trzech etapach, gdyż plan zakłada przygotowanie aż 16 budynków. Pierwsze trzy liczyć będą 6 pięter i oferować będą przede wszystkim 2 oraz 4-pokojowe mieszkania o powierzchniach od 42 do 90 mkw. Ze względu na różne zapotrzebowania klientów, deweloper pozostawia aranżację mieszkania właścicielowi, aby mógł on stworzyć wnętrza najlepsze dla siebie. Ponadto do dyspozycji lokatorów będzie 149 miejsc parkingowych w specjalnie przygotowanej podziemnej hali garażowej oraz 51 komórek lokatorskich. Natomiast w ośmiu lokalach usługowych, które powstają na najniższej kondygnacji, funkcjonować będą m.in. sklepy lub punkty gastronomiczne. Niezwykle cennym miejsce dla mieszkańców będą tarasy widokowe usytuowane na dachach, z których będzie można podziwiać piękny widok na Zatokę Gdańską.

Modernistyczną koncepcję architektury dla Osiedle Przystań Letnica przygotowała pracownia Arch-Deco. Spójne połączenie gamy kolorystycznej między elewacją a wnętrzem budynku sprawia, że całość prezentuje się bardzo elegancko. Natomiast wykorzystanie mineralnego tynku, cementowych gzymsów oraz surowego metalu nadaje nowoczesny charakter. Szklane balustrady balkonów z drewnianymi elementami harmonijnie uzupełniają całość. Wokół osiedla nie zabraknie zielonych trenów do zabawy i aktywnego wypoczynku da najmłodszych mieszkańców. Zlikwidowanie niepotrzebnych progów oraz wyposażenie wszystkich budynków w widny czyni Przystań Letnica osiedlem przyjaznym osobą niepełnosprawnym.

Nowe Osiedle powstaje na Letnicy ze względu na szybki rozwoju tej dzielnicy Gdańska. Budowa stadionu przyczyniła się do większego zainteresowania tą częścią miasta, którą charakteryzuje spokojna atmosfera i bliskość najważniejszych punktów miasta. Z Osiedla Przystań Letnica do morza będzie tylko 800 metrów. Bardzo atrakcyjna i przyjazna infrastruktura, z licznymi sklepami i ośrodkami medycznymi oraz szkołami, pozwala na wygodne mieszkanie na Letnicy. Do centrum miasta można dojechać w kilkanaście minut, bo to zaledwie 7 km. Na Letnice kursują miejskie autobusy, tramwaje, a w czasie ważnych wydarzeń na stadionie – również pociągi szybkiej kolei miejskiej. Nic więc dziwnego, że zakłada się, iż na Letnicy w ciągu najbliższych kilku lat może zamieszkać nawet 10 tysięcy osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.