Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Osiedle Lilia (Wrocław)

Odnawianie nieruchomości może okazać nowym i intratnym kierunkiem w branży nieruchomości. Taką inwestycje prowadzi właśnie wrocławski deweloper, który kilka miesięcy temu zdecydował się zakupić nieruchomość przy ulicy Tadeusza Brzozy, by zmodernizować zaniedbany budynek wielorodzinny i stworzyć w nim nowoczesną przestrzeń mieszkalną i usługową. Inwestycja ma być ukończona w czwartym kwartale 2020 roku, a oddana do użytku na początku 2021 roku. Na mapie Wrocławia to kolejna cenna budowa w przypadku zabudowy wielorodzinnej.

Działka, jaką nabyło Przedsiębiorstwo Budowlane Budotex Sp. z o.o. liczy 1308 metry kwadratowe powierzchni i kosztowała 1,3 mln złotych. Jej dogodne położenie i ciekawa nieruchomość mieszkalna z ponad 20 lokalami rokują na duży zysk ze sprzedaży mieszkań i punktów pod działalność gospodarczą. Atutem jest również mały prywatny dziedziniec, który stanowić będzie część wspólną mieszkańców. Po uzyskaniu wszelkich niezbędnych pozwoleń inwestor szacuje, że prace budowlane potrwają 22 miesiące. Dla firmy Budotex będzie to pierwsza inwestycji na Nowych Żernikach.

Zrewitalizowany budynek będzie nosił nazwę Lilia, co sugeruje eleganckie i przytulne miejsce. Za stworzenie projektu architektonicznego odpowiada pracownia Basis Biuro Architektoniczne Sirojć i Szkółka, która wcześniej realizowała projekt osiedla na Nowych Żernikach. Co ciekawe bardzo jednorodny budynek będzie wykonany z jego materiału, który posłuży do stworzenia ścian i dachu. A szereg rozwiązań prospołecznych i proekologicznych ma wpłynąć na komfort mieszkania w tym miejscu.

W planach spółki Budotex jest przygotowanie czteropiętrowego budynku z użytkowym poddaszem. W głównej mierze powstaną tu wygodne mieszkania o różnej powierzchni, a na parterze także lokale usługowe. Nie zabraknie miejsc postojowych dla samochodów i rowerów. Będą one zlokalizowane na dwupoziomowej hali garażowej z dwoma oddzielnymi wjazdami, aby zapewnić pełną przepustowość dla wszystkich użytkowników nieruchomości. Zastosowanie tego udogodnienia możliwe będzie ze względu na optymalne ukształtowanie terenu.

Atrakcyjne położenie budynku sprawia, że przyszli mieszkańcy będą mogli swobodnie korzystać z zasobów Wrocławia. Wygodny dojazd od najważniejszych atrakcji oraz sąsiedztwo sklepów, szkół czy punktów medycznych może skłonić spore grono do zakupu mieszkania właśnie w budynku Lilia. Ostateczny wygląd nowej nieruchomości znany będzie po uzyskaniu wszelkich pozwoleń, dzięki którym realizacja inwestycja będzie mogła wejść do kolejnego etapu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.