Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Orłowo Unique (Gdynia)

Orłowo Unique

Orłowo Unique to nowe osiedle mieszkalne znajdujące się przy ul. Zwycięstwa 203A w modnej dla biznesowych elit dzielnicy Gdyni – Orłowie. Budowa obiektu rozpoczęła się w czwartym kwartale 2018 roku. AB Inwestor Andrzej Boczek przewidział budowę trzech budynków – dwóch mieszkalnych i jednego biurowo-usługowego. Każdy z budynków składać się będzie z trzech kondygnacji naziemnych, a powierzchnia biurowa wyniesie 600 metrów kwadratowych. Autorem projektu architektonicznego jest biuro Arch-Deco.

Powstające dwa budynki mieszkalne położone będą na zapleczu biurowca co zapewni mieszkańcom Orłowo Unique poczucie spokoju i intymności. Dodatkowo budynki zostały zaprojektowane z uszanowaniem willowego charakteru zabudowy całej dzielnicy, ale jednocześnie odznaczają się nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi utrzymanymi w duchu modernistycznej Gdyni. Łącznie w dwóch budynkach powstanie dwanaście apartamentów o powierzchni od 51 do 135 metrów kwadratowych – cztery dwupokojowe (51 – 54 m kw.), dwa trzypokojowe (89 m kw.), dwa czteropokojowe (97 – 100 m kw.) i cztery pięciopokojowe (131 – 135 m kw.). Dwa pięciopokojowe apartamenty będą dwupoziomowe. Przestronne pomieszczenia w powstających mieszkaniach dają nieograniczone możliwości aranżacyjne. Dodatkowo lokale posiadać będą przestronne balkony, tarasy i ogródki, np. taras w dwupokojowym mieszkaniu na parterze mierzyć będzie 18,5 metrów kwadratowych, a ogródek 62,5 metrów kw.

Zaletą inwestycji jest jej położenie. Wg legendy nazwa Orłowo to pamiątka po spektakularnej bitwie orłów, która była obserwowana 6 stycznia 1666 w tym miejscu przez okolicznych rybaków. Orłowo znajduje się bezpośrednio nad morzem i rezerwatem przyrody Kępa Redłowska, co daje temu miejscu unikalny kontakt z naturą. Spacery i wycieczki widokowe z pewnością przypadną do gustu niejednej osobie. Dodatkowo dzielnicę przecina główna arteria komunikacyjna Trójmiasta, dzięki czemu dojazd do centrum Sopotu czy centrum Gdyni wynosi jedynie 10 minut. Nowe bloki powstają 10 minut spacerem od orłowskiego mola. Poza tym w Orłowie funkcjonuje stacja kolejowa i przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście Gdynia Orłowo. Na granicy Orłowa z Płytą Redłowską można zobaczyć wiele dział, bunkrów i transzei z początku lat 50. XX w. W Orłowie znajduje się też zespół pałacowo-parkowy, stadnina koni, Kolibki, dawna posiadłość Sobieskich, a także Domek Żeromskiego – obecnie siedziba Towarzystwa Przyjaciół Orłowa i Rady Dzielnicy. To właśnie tutaj tworzył Stefan Żeromski.

Poza tym w Orłowie znajdują się placówki edukacyjne – przedszkola i szkoły, m.in. Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni czy Gdyńska Szkoła Filmowa.

W dzielnicy dominują wille, które uzupełnia zabudowa biurowa i usługowa. Warto dodać jeszcze, że powstający w ramach Orłowo Unique budynek biurowy będzie posiadał unikatową elewację przypominającą lnianą tkaninę. Elewacja ta ma stanowić w pewnym sensie formę kinowego ekranu z możliwością wyświetlania dowolnych obrazów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.