Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Mieszkanie w stylu skandynawskim

skandynawskie wnętrze

PlusONE/bigstockphoto.com

Styl skandynawski to nawiązanie do natury, spokoju, harmonii i równowagi. To połączenia naturalnych materiałów, kolorów ziemi i ekologii. To przede wszystkim funkcjonalne rozwiązania, bez zbędnego przepychu.

Skandynawskie wnętrza to przestrzenie, w których chce się przebywać. Magnetyzm tych pomieszczeń powstaje przez wyeksponowanie dodatków, dobór odpowiednich kolorów, a także łączenia tkanin o grubych splotach.

W mieszkaniach projektowanych na styl skandynawski znajdują się tylko najpotrzebniejsze meble. Najczęściej wykonane są z jasnego drewna (sosna, brzoza, jesion), posiadają proste kształty i nawiązują do natury.

Podłogi w mieszkaniach inspirowanych Północą są drewniane, z dużej klepki bądź szerokich desek. Najczęściej wykorzystuje się do tego dąb, jesion, brzozę i świerk, które są pokryte olejem lub białą farbą.

Skandynawskie wnętrza to głównie biel, która optycznie powiększa nawet najmniejsze powierzchnie. Poza tym Skandynawowie preferują także chłodne błękity, odcienie szarości, a także cieplejsze kolory takie jak pastelowy róż, écru oraz beże. Jasne odcienie można równoważyć przez łączenie z ciemniejszymi kolorami tj. ciemny grafit, czy brąz. Ciekawym rozwiązaniem stosowanym przy dużych pomieszczeniach jest bielona cegła.

Mieszkania w stylu skandynawskim cechuje odpowiednie oświetlenie. Najczęściej w oknach znajdują się wyłącznie rolety, aby nie ograniczać dopływu naturalnego światła. Zaś w różnych częściach mieszkania usytuowane są lampy, które oprócz odpowiedniego doświetlenia pomieszczenia, wpływają również na atmosferę wnętrza. Najczęściej wykonane są ze szkła, bądź metalu, który doskonale komponuje się z drewnianą podłoga i meblami.

Ważnym elementem wystroju mieszkania są dodatki. W przypadku stylu skandynawskiego to one właśnie budują domowy klimat. Poduszki, narzuty wykonane z naturalnych tkanin (len, bawełna) ocieplają przestrzeń, a wszelkie drobiazgi w postaci ramek do zdjęć, wazonów na kwiaty doskonale ją uzupełniają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.