Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Mieszkanie w stylu japońskim

wnętrze w stylu japońskim

hemul/bigstockphoto.com

Prostota aranżacji i minimalizm to hasła przewodnie japońskiego stylu urządzania wnętrz. Japończycy szczególną uwagę poświęcają przestrzeni, która nierozerwalnie wiąże się z ich filozofią życia. Cały układ w mieszkaniu (m.in. usytuowanie okien, drzwi, mebli) powinien zapewnić swobodny przepływ powietrza i energii. Styl japoński to wyjątkowa dbałość o detale i umiejętność ergonomicznego podejścia do aranżacji wnętrz.

Typowymi barwami w japońskim stylu aranżacji przestrzeni są kolory ziemi, naturalnego (ciemnego) drewna, a także wyrazista czerń i biel, do których dodaje się akcenty kolorystyczne z czerwieni, różu, fioletu, czy też purpury. Ściany w mieszkaniu najlepiej pomalować na jasne barwy i zadbać, aby tylko jeden „odważny” kolor pojawił się na wszystkich dodatkach. Dzięki temu zabiegowi zostanie zachowania harmonia.

Aranżując mieszkanie w stylu japońskim, warto skupić się na jednym mocnym akcencie nawiązującym do kultury Dalekiego Wschodu, w zamian dziesiątek bibelotów. Japończycy cenią sobie naturę. Stąd też trend wykorzystywania we wnętrzach takich materiałów jak: bambus, kamień, jedwab, pleciona trawa, papier ryżowy.

Typowym elementem japońskiego wystroju wnętrz jest stosowanie w przestrzeniach mieszkalnych rozmaitych parawanów (Shoji), które oszczędzają miejsce ponieważ przesuwają się na boki. Oryginalne japońskie parawany wykonane są z materiału, który przepuszcza naturalne światło – a otwarte przestrzenie i naturalne oświetlenie to główne założenie japońskiego stylu.

Meble wykorzystywane w mieszkaniach aranżowanych na japoński styl są nowoczesne, wykończone w prosty sposób i zrobione z naturalnego drewna. Często zamiast krzeseł stosuje się specjalne podłogowe poduchy do siedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.