Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Mały Grochów (Warszawa)

Mały Grochów

W Warszawie powstaje nowe osiedle – Mały Gorchów. To idealne miejsce dla osób, które cenią sobie spokój, a jednocześnie bliskość centrum.

Inwestycja realizowana jest przez LC Corp przy ul. Podskarbińskiej w Warszawie w dzielnicy Praga Południe, wzdłuż ulicy Siennickiej. Osiedle powstaje w dwóch etapach. Deweloper przewidział docelowo wybudowanie dwóch budynków (pięcio- i sześciokondygnacyjny), w których znajdzie się 240 mieszkań i 2 lokale usługowe na parterze. Metraż lokali mieszkalnych wynosić będzie od 25 do 90 metrów kwadratowych. Znajdą się tu zarówno kompaktowe kawalerki, jak i 2, 3 i 4-pokojowe mieszkania, które idealnie zaspokoją potrzeby rodzin z dziećmi. Dodatkowo każdy lokal wyposażony będzie w balkon lub taras. Niewątpliwie plusem jest także funkcjonalny rozkład pomieszczeń oraz takie udogodnienia jak garaż podziemny, miejsca parkingowe na terenie osiedla i boksy rowerowe.

Praga Południe obecnie jest jednym z najpopularniejszych miejsc do zamieszkania w Warszawie. Grochów będący częścią Pragi Południe to doskonały wybór dla osób szukających mieszkania z rynku pierwotnego w dobrze rozwiniętej i skomunikowanej części miasta. Lokalizacja nowopowstającego osiedla czyni je atrakcyjnym nie tylko pod kątem zakupu na własny użytek, ale również pod kątem wynajmu. Mały Grochów charakteryzować się będzie kameralną zabudową i doskonale rozwiniętą infrastrukturą. W okolicy nie brakuje sklepów, restauracji, punktów usługowych czy placówek edukacyjnych.

W okolicy inwestycji znajduje się 39 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Przedszkole nr 153 „Słoneczne Przedszkole” w odległości 100 m, Gimnazjum Sportowe nr 21 w odległości 150 m, Przedszkole nr 51 „Misia Czarodzieja” w odległości 400 m. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu placówki, tj.: w odległości 150 m Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 16, w odległości 150 m Sanitas. Praktyka lekarska ginekologia i położnictwo. Bramski W., w odległości 200 m Zakład Lecznictwa Otwartego. W pobliżu znajdują się również sklepy: sklep Habibi w odległości 150 m, Mieszko S.A. Zakład przemysłu cukierniczego w odległości 200 m, Daniluk Łukasz. Zakład usług stolarskich w odległości 250 m. Oprócz tego nieopodal znajdują się: Boisko Piłkarskie w odległości 250 m, Orzeł. Klub Sportowy Im. Józefa Piłsudskiego w odległości 250 m, Tkkf Ognisko Grochów w odległości 550 m.

Bliskość parków tworzy klimat tego miejsca. Pieszo dojdziemy do Parku Polińskiego i Parku Obwodu Praga Armii Krajowej.

Osiedle Mały Grochów jest doskonale skomunikowane z pozostała częścią Warszawy. Nieopodal inwestycji znajduje się Rondo Wiatraczna, przy którym znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe. Dodatkowo, w odległości ok 500 m od osiedla ma powstać III linia metra – stacja Mińska. Inwestycję od ścisłego centrum dzieli zaledwie 6 km, a dojazd zajmuje kilkanaście minut. Ułatwieniem dla kierowców jest także bliskość ważnych arterii drogowych.

Pierwsi mieszkańcy będą mogli się wprowadzić w 2021 roku. Mieszkanie nabyć będzie można już od 242 tys. zł. Cena za metr kwadratowy wynosi od 7 800 zł.

Osiedle Mały Grochów to projekt deweloperski LC Corp z Wrocławia, a zaprojektowany został przez architektów z pracowni ES-PRO Architekci. W sąsiedztwie budowane są Osiedle Chrzanowskiego 14, Osiedle Mińska 69 oraz Osiedle Stacja Grochów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.